Radomsko, Łódzkie -5.9o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019
Autopromocja reklama

Ligowe starty tenisistów UMLKS Radomsko

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Tenisistki i tenisiści UMLKS Radomsko rozegrali kolejne spotkania w swoich ligach.

Najpierw tenisiści, którzy występują w III lidze tenisa stołowego. Podczas weekendu (20-21 października) rozegrali dwa mistrzowskie spotkania. W  sobotę 20 października ulegli liderowi rozgrywek, drużynie Włókniarza Pabianice 8:2, by dzień później zdobyć pierwsze ligowe punkty remisując z Burzą Pawlikowice 5:5. Punkty w tych meczach zdobyli: Tomasz Wrzalik 2,5, Tomasz Stępień 2 oraz Bogdan Kokosiński 2 pkt i Krzysztof Wieczorek 0,5 pkt. Po dwóch kolejkach zawodnicy UMLKS plasują się na 11. miejscu w tabeli. Na koncie mają 1 punkt.

- Szkoda, że w meczu w Pabianicach kontuzji doznał nasz najlepszy zawodnik Ireneusz Grodek w pierwszej grze. Nie zagrał także w niedzielę – komentował ligowe występy swoich podopiecznych trener UMLKS, Jacek Kawka.

Z kolei, występujące w  drugiej lidze, zawodniczki UMLKS Radomsko uległy we własnej hali drużynie Fungisu Maków 3:7.Punktowały: Patrycja Mazurek 2, Kinga Siemińska i Kinga Więcławska po 0,5 pkt. Po dwóch seriach spotkań, zawodniczki UMLKS z zerowym dorobkiem punktowym zajmują 6. miejsce w tabeli.

- Warto odnotować bardzo dobry występ Patrycji Mazurek, która wygrała wszystkie swoje gry. Był to pierwszy występ po 3-letniej przerwie najbardziej utytułowanej pingpongistki UMLKS Radomsko – mówi trener Kawka.

Inauguracyjny mecz w V lidze zagrała rezerw UMLKS. Młodzi zawodnicy w Radomsku, pokonali 10:0 zespół Piliczanki Sulejów. Punkty zdobyli Mateusz Winkler i Artur Tatara po 3, Mateusz Czapla 2 , Bartłomiej Witaszczyk 1, oraz debel Czapla-Winkler 1 pkt. Po pierwszej kolejce drużyna rezerw przewodzi w ligowej tabeli.

komentarze