Radomsko, Łódzkie 0o Sobota, 15 Grudnia 2018
ważne informacje

Ligowe starty tenisistek i tenisistów UMLKS Radomsko

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W weekend 24-26 listopada, pięć spotkań mistrzowskich rozegrały wszystkie drużyny tenisa stołowego UMLKS Radomsko.

Występująca w  II lidze, żeńska drużyna UMLKS, zremisowała w piątek (24 listopada) w Gorzkowicach z miejscowym GUKS 5:5. Dzień później (również w spotkaniu wyjazdowym), wygrała w Kleszczowie z Omegą aż 1:9. W meczach tych punkty zdobyły: Patrycja Mazurek 4,5 pkt, Aleksandra Niemiec i Kinga Więcławska po 3,5 oraz Dominika Pluta 2,5pkt.

Bardzo dobre mecze rozegrał męski zespół UMKS grający w III Lidze. Najpierw, w sobotę (24 listopada) pokonał w radomszczańskiej hali MOSiR-u Fungis Maków 7:3, a w niedzielę takim samym rezultatem wygrał w Piotrkowie Trybunalskim z Wobistalem, Punkty w obu meczach zdobyli: Krzysztof Wieczorek 4,5, Tomasz Stępień 4, Bogdan Kokosiński 3 oraz Ireneusz Grodek 2,5 pkt.

W sobotę w Sulejowie grały też rezerwy UMLKS w V lidze gromiąc 10:0 rezerwy Startu Przygłów. W tym meczu punkty zdobyli: Artur Tatara i Mateusz Winkler po 3,5 oraz Bartek Witaszczyk 3 pkt.

- Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych punktów przez wszystkie zespoły. Szczególnie cieszą wygrane panów w III lidze, bo dotychczas szło nam jak po grudzie. Liczyłem na to, że po tych meczach zaczniemy awansować w tabeli i to się stało jesteśmy już na 7. miejscu. Rezerwy są liderem i o barażach do IV ligi zadecyduje rewanż w Łodzi z Energetykiem II. To już w nowym roku. Cieszy coraz lepsza gra naszych dziewcząt. Warto odnotować kapitalną grę Patrycji Mazurek, która jak dotąd nie przegrała gry w II lidze – komentował występy swoich podopiecznych trener Jacek Kawka.

W swoich ligach, tenisiści zajmują 7. miejsce, a tenisistki plasują się na 6. miejscu.

komentarze