Licealistki z częstochowskiego plastyka namalowały mural w PSP nr 7 w Radomsku

Licealistki z częstochowskiego plastyka namalowały mural w PSP nr 7 w Radomsku Fot. PSP nr 7 w Radomsku

Grupa licealistek z liceum plastycznego w Częstochowie namalowała w PSP nr 7 w Radomsku mural inspirowany sztuką brazylijskiego artysty Romero Britto. Jest to część ich inicjatywy „Indygo Project”, w ramach której tworzą murale w szkołach podstawowych. Wszystko po to, by zainteresować uczniów sztuką.

Zwolnieni z Teorii to nietypowa olimpiada – jej uczestnicy nie piszą bowiem żadnych testów, a cały konkurs polega na przygotowaniu grupowego działania społecznego. Zespoły składające się z od 2 do 10 osób mogą przygotować projekt na dowolny, wybrany przez siebie temat. Tak też zrobiły licealistki z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego.

Ich projekt (znany jako „Indygo Project”) polega na tworzeniu murali opartych na twórczości klasycznych artystów w szkołach podstawowych na terenie województwa śląskiego i łódzkiego. „Sztuka to nie tylko ilustracje w szkolnych podręcznikach od historii czy języka polskiego” – piszą licealistki na swoim instagramowym profilu. - „Murale mają na celu nie tylko dekorację szkolnych przestrzeni, ale i edukację i inspirację uczniów” – dodają.

Zespół projektowy zawitał również do Radomska. Natalia Kuśmierz, Joanna Górniak i Monika Płaczek stworzyły na korytarzu PSP nr 7 małe dzieło sztuki – mural inspirowany twórczością brazylijskiego malarza Romero Brittego. Uczniowie będą mogli podziwiać go już niebawem, gdy tylko szkoły zostaną ponownie otwarte.

Więcej o:
psp 7 szkoła podstawowa zwolnieni z teorii plastyk częstochowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE