Licealiści będą sadzić las

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren i Oddział Łódź-Miasto wraz z Nadleśnictwem Gidle zapraszają na akcję sadzenia drzew "Las pełen energii"

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren i Oddział Łódź-Miasto wraz z Nadleśnictwem Gidle zapraszają na akcję sadzenia drzew "Las pełen energii", która odbędzie się w najbliższy wtorek, 31 marca br. w godz. 9.00 - 12.00 na terenie Nadleśnictwa Gidle ( pomiędzy miejscowościami Borki i Bobry).
fot. archiwum Radomsko24.pl
Młode drzewa sadzić będzie młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, a swój udział potwierdzili goście ze Starostwa Powiatowego.

Na zakończenie sadzenia „leśnicy - amatorzy” spotykają się przy ognisku z kiełbaskami i wysłuchają opowieści leśnika. Każdy z uczestników otrzyma też pamiątkowy znaczek.

"Las pełen energii" to akcja, którą PGE Dystrybucja realizuje wiosną tego roku po raz drugi, tym razem w sześciu oddziałach spółki i w kilkunastu lokalizacjach. W województwie łódzkim młode lasy będą sadzone w nadleśnictwach: Smardzewice, Kolumna, Radomsko, Wieluń, Brzeziny.

Każdy z kilkunastu etapów projektu prowadzony jest z udziałem młodzieży szkolnej, która w ten sposób realizuje praktycznie działania ekologiczne. Łącznie w akcji weźmie udział ok. 1,5 tys. uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Celem akcji jest zasadzenie blisko 80 tysięcy drzew i w ten sposób zapewnienie zrównoważonego rozwoju naturalnego środowiska, nieco uszczuplonego podczas koniecznej wycinki drzew i gałęzi, prowadzonej przez energetyków w celu zapewnienia wysokiej jakości dostaw energii elektrycznej. Sadząc „lasy pełne energii”, PGE Dystrybucja świętuje obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi.

HARMONOGRAM AKCJI „LAS PEŁEN ENERGII”
8.00 – podstawienie autokarów pod szkołę
8.30 – przybycie młodzieży na miejsce akcji
8.30-8.50 – instruktaż „sadzeniowy”
9.00-12.00 – sadzenie drzewek (sadzonek sosny o wysokości ok. 25 cm)
ok. 11.00 – przybycie gości specjalnych
12.00-12.20 – przejazd na miejsce ogniskowe
12.20-13.30 – ognisko ( z pieczeniem kiełbasek) oraz pogawędką leśnika
14.00– powrót do szkoły.

   Więcej o:
sadzenie lasu pge las akcja liceum liceum ogólnokształcące
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE