Lgota Wielka: skradziona łyżka do minikoparki ukryta w rowie pod stertą trawy i liści

Lgota Wielka: skradziona łyżka do minikoparki ukryta w rowie pod stertą trawy i liści

Na początku marca 2023 roku policjanci z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży łyżki do minikoparki. Pokrzywdzony oszacował stratę na kwotę 1500 złotych. Sprawne działania mundurowych doprowadziły do odnalezienia utraconej części, która finalnie powróciła do właściciela.

4 marca 2023 roku mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił, że kilka dni wcześniej z terenu placu jego firmy ktoś ukradł łyżkę do minikoparki. Wartość utraconej rzeczy wycenił na 1500 złotych. Sprawą zajęli się mundurowi z miejscowego posterunku.

- Wnikliwe ustalenia doprowadziły ich do jednego z mieszkańców Lgoty Wielkiej. Dowiedzieli się również, że skradziona łyżka może być schowana w bagażniku auta, którym matka sprawcy jeździ do pracy. Niestety łyżki tam nie było. Jak się później okazało, 24 – letni mieszkaniec Lgoty Wielkiej wraz z innym 39 - letnim mężczyzną wspólnie ukradli przedmiotową część i faktycznie ukryli w bagażniku forda mondeo pod stertą kartonów. Jednak po kilku dniach doszli do wniosku, że łup należy ukryć w bezpieczniejszym miejscu. Wywieźli go więc do pobliskiej miejscowości, a tam w rowie zamaskowali pod stertą trawy i liści. Tak ukryta część do minikoparki miała przeczekać, aż sprawa przycichnie. Dzięki skuteczności policjantów z Lgoty Wielkiej tak się jednak nie stało, a utracona rzecz powróciła do właściciela – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko lgota wielka złodzieje zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE