„Letnie Granie”: belgijka, gry i zabawy na zakończenie wakacji w Radomsku

Na zakończenie wakacji w parku Solidarności w sobotę, 31 sierpnia zorganizowano imprezę plenerową „Letnie Granie”. W godzinach popołudniowych dla dzieci przewidziano wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy ze szczudlarzami oraz cyrkowymi pokazami. A między koncertami mieszkańcy wraz z prezydentem odtańczyli belgijkę.

Impreza na zakończenie wakacji „Letnie granie” rozpoczęła się od gier i zabaw dla najmłodszych. Dzieci ustawiały się w kolejce do pomalowania twarzy przez animatorów. Przygotowano też interaktywne pokazy cyrkowe, warsztaty żonglerki, w tym zabawy ze szczudlarzami i nauką chodzenia na szczudłach. Był również kącik plastyczny, bańki mydlane, dziecięce sumo oraz dmuchane zabawki. Na wieczór na scenie wystąpił zespół Kwiat Jabłoni oraz Roksana Węgiel.

Więcej przeczytasz: Finał „Letniego Grania” - Roksana Węgiel i Kwiat Jabłoni

Po koncercie zespołu Kwiat Jabłoni, mieszkańcy wraz z prezydentem Jarosławem Ferencem odtańczyli wspólnie taniec nazywany „belgijką”. To skoczny ludowy taniec, popularny w wielu krajach (m.in. we Francji, Szwecji, USA, czy Wielkiej Brytanii) występujący pod wieloma nazwami. Wszędzie podobnie jest tańczony. W Radomsku mieszkańcy najpierw utworzyli ogromne koło i w rytm muzyki w parach wykonywali 4 kroki w przód, obrót i 4 kroki w tył, a potem następowała zmiana miejsc i wymiana partnera.

Więcej o:
letnie granie radomsko impreza na zakończenie wakacji radomsko belgijka radomsko taniec belgijka w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE