Letnie atrakcje w bibliotece

W wakacje radomszczańska biblioteka nie próżnuje. Zaprasza na atrakcje przygotowane w czasie wolnym od nauki.

W wakacje radomszczańska biblioteka nie próżnuje. Zaprasza na atrakcje przygotowane w czasie wolnym od nauki.

Wakacje z biblioteką w plecaku

To zawołanie przyświeca wszystkim placówkom, które już dziś przygotowane mają wakacyjne zestawy tematyczne zarówno dla od dawna zaprzyjaźnionych czytelników, jak też dla tych, którzy na początek przygody z nami wybiorą najbliższe letnie miesiące. Na początek lipca w  filia przy ulicy Brzeźnickiej 149 proponuje w dniach 8 i 10 lipca o godzinie 11.00, zajęcia z Małgorzatą Jarosińską nauczycielką SOSW w Radomsku, która poprowadzi warsztaty języka migowego "Pokazać słowo".


Konkursy plastyczne

MBP zaprasza do udziału w XI edycji  konkursu Pocztówka z wakacji” oraz VII edycji konkursu "Mój pierwszy przewodnik po Europie”. Szczegóły konkursów w załącznikach pod artykułem.

Warsztaty ilustratorskie i spotkanie z podróżnikiem

18 lipca, o godzinie 10.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku Iwona Cała zaproponuje warsztaty ilustratorskie „Namaluj książkę”. Pani Iwona jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Z wykształcenia jest architektem, co pozwala jej m.in. proponować dobre i przyjazne dla dzieci przestrzenie. Ale od 2003 roku ilustruje także książki, wśród których były m.in. Bajki z 1001 dobranocy, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!, Piosenki Ciotki Klotki i wiele innych, napisanych przez ulubionych dziecięcych autorów: Wandę Chotomską, Barbarę Gawryluk, Pawła Beręsewicza, Marcina Brykczyńskiego czy Grzegorza Kasdepke.

22 lipca o godzinie 18.00 w czytelni MBP podróżnik Dominik Szmajda zabierze na podróż "Przez Afrykę na Ural Polarny” Czemu nie rowerem?! Znakomity Polski podróżnik i fotograf proponuje nam na ten wieczór wspólną wyprawę. Bo gospodarza tego autorskiego spotkania pasjonuje egzotyka, dzika przyroda, natura. Co ciekawe, a dla nas jakże znamienne, podkreśla, że jego fascynacje i początki podróży „w świat” znajdują swe źródło w książkach jakie przeczytał już w dzieciństwie. Także tych, które jemu i bratu czytała mama. A było wśród nich np. sienkiewiczowskie „W pustyni i w puszczy”.  Świat, jaki poznał Pan Dominik ujrzymy też na wystawie fotograficznej jego autorstwa, zatytułowanej „Rowerem przez Ural Polarny”, którą będzie można oglądać jeszcze przez miesiąc od dnia spotkania.

Już od ostatniego tygodnia czerwca można obcować z Radomskiem w grafice Marka Szymańskiego i zobaczyć nasze miasto w wymiarze, jakiego nie uchwycą nowoczesne aparaty cyfrowe.

Co w sierpniu?

W sierpniu MBP oferuje w ramach cyklu „Wypożycz z wystawy” trzy propozycje nawiązujące do trzech wydarzeń historycznych, których znaczenie dla dziejów naszego kraju trudno przecenić: „Godzina W”  „Bitwa Warszawska 1920”, „Gdański Sierpień”.

Ponadto, w lipcu i sierpniu dostępna będzie wystawa książek ze zbiorów Oddziału dla dzieci naszej biblioteki. Jej przewodnią myśl zaczerpnęliśmy od towarzyszącej nam przez cały miniony rok Wisławy Szymborskiej, bo „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa…”.

Mądrość ta stanowić może zresztą doskonały łącznik do zaproszenia na sierpniowy bookcrossing. Przypomnijmy, to idea nieodpłatnego „krążenia”, przekazywania książek. Zrodziła się na początku tego wieku w Stanach Zjednoczonych, a do Polski trafiła w październiku 2003 roku i ma już bardzo wielu gorących zwolenników. Uwalnianie książek w ramach biblioteki bez granic to świetny pomysł, gdyż jak mawiają Bookcrosserzy: „Człowiek szuka książki – książka szuka czytelnika”.

Ponadto dla wszystkich, wzorem minionych lat, biblioteka dostosowała dla odwiedzających letni czas pracy.

Wypożyczalnia dla dorosłych:
poniedziałek - środa 10.00 - 19.00 
czwartek - piątek 8.00 - 16.00
sobota - nieczynne 

Czytelnia dla dorosłych:
poniedziałek - środa 11.00 - 19.00 
czwartek - piątek 8.00 - 16.00
sobota - nieczynne

Punkt Informatyczny:
poniedziałek - środa 11.00 - 19.00 
czwartek - piątek 8.00 - 16.00
sobota - nieczynne 

Oddział dla dzieci:
poniedziałek - środa 10.00 - 17.00 
czwartek - piątek 8.00 - 16.00
sobota - nieczynne

Filie  biblioteczne czynne w godz. 7.00 - 15.00 


Więcej o:
wakacje2014 wakacje w radomsku wakacje radomsko mbp mdk muzeum mosir mechanik urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE