Lepiej zajrzyj do swojego komina

Lepiej zajrzyj do swojego komina

Jak co roku podczas sezonu grzewczego strażacy mają pełne ręce pracy podczas zdarzeń związanych z pożarami sadzy w przewodach kominowych. Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla potocznie zwanym czadem.

Pożary sadzy spowodowane są zaniedbaniami przez użytkowników kominów. Podstawowym i najważniejszym błędem jest brak czyszczenia przewodów kominowych piecy na paliwo stałe. Jednak to nie wszystko. Palenie w piecu śmieciami, plastikiem, mokrym drewnem również prowadzi do osadzania się cząsteczek sadzy. 

- Tylko w minionym sezonie grzewczym, w powiecie radomszczańskim doszło do 40 pożarów z powodu niedrożnych przewodów kominowych - informuje Marek Jeziorski, oficer prasowy PSP w Radomsku.

- Przed sezonem grzewczym, jak również w trakcie niego do właściciela lub zarządcy budynku należy rzetelne przeprowadzeni kontroli stanu technicznego przewodu kominowego. Sprawdzona powinna być drożność oraz szczelność komina. Najlepszą drogą sprawdzenia komina oraz jego wyczyszczenie jest zlecenie to fachowcowi czyli kominiarzowi - dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

Rozmowa z Markiem Jeziorskim, oficerem prasowym PSP w Radomsku w środę 5 października o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk marek jeziorski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE