Leki, które leczą duszę i emocje to leki psychotropowe

Leki, które leczą duszę i emocje to leki psychotropowe Fot. M. Kołaczkowski

Leki psychotropowe to jedna z tych grup leków wokół której narosło wiele mitów. Tak jak w przypadku wszystkich innych problemów zdrowotnych, nie jest przesądzone, że po przyjęciu leków psychotropowych raz wyleczone zaburzenie nie pojawi się ponownie – zależy to bowiem od wielu czynników, w tym indywidualnych predyspozycji pacjenta. Czy leki psychotropowe uzależniają to często pojawiające się pytanie? Drugie czy możemy sami sobie je aplikować?

- Leki psychotropowe podobnie jak inne leki powinny być aplikowane ze wskazań lekarskich, a nie załatwiane czy kupowane w tzw. receptomatach – przestrzega Sławomir Adam Wolniak dr n. medycznych, specjalista psychiatra, prezes kliniki „Wolmed”. 

Czy uzależniają?

- Leki powinny być kontrolowane ściśle przez specjalistę psychiatrę. Wtedy nie ma obawy, że uzależnią. Gdy przychodzimy do kardiologa ten przepisuje leki kardiologiczne, gdy do psychiatry ten stosuje leki psychotropowe – dodaje Sławomir Wolniak.

W poniedziałek 18 września, gościem portalu Radomsko24.pl, będzie Sławomir Adam Wolniak dr n. medycznych, specjalista psychiatra, prezes kliniki „Wolmed”. Premiera godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sławomir wolniak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE