Leczenie alkoholizmu - co warto wiedzieć? Gdzie leczyć uzależnienie od alkoholu?

Leczenie alkoholizmu - co warto wiedzieć? Gdzie leczyć uzależnienie od alkoholu?

Leczenie alkoholizmu to proces, który najlepiej przeprowadzić pod okiem specjalistów. Początek procesu uzdrawiania to jednak akceptacja problemu przez samego chorego. Odpowiednia, wewnętrzna motywacja połączona ze zewnętrznym wsparciem fachowców może zapewnić sukces.

  1. Jak zacząć leczenie alkoholizmu?
  2. Choroba alkoholowa - leczenie uzależnienia
  3. Terapia uzależnień alkoholowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak zacząć leczenie alkoholizmu?

Terapia alkoholizmu rozpoczyna się wraz z akceptacją problemu, jakim jest uzależnienie od używki. Nie dla każdej osoby, która zmaga się z problemem nadmiernego spożycia napojów wysokoprocentowych jest to łatwe. W wielu przypadkach chorzy bagatelizują problem uzależnienia od alkoholu, traktując go jako rozrywkę lub sposób na radzenie sobie z nadmiarem stresu czy obowiązków.

Warto podkreślić jednak, że problem z alkoholem nie dotyczy jedynie osób bezdomnych czy wpadających w długotrwałe ciągi. Także regularne spożywanie stosunkowo niewielkiej ilości alkoholu może stanowić podstawę do niepokoju. Szczególnie, że przewlekłe nadużywanie tego typu używek silnie zatruwa organizm, powodując m.in. upośledzenie funkcji poznawczych, choroby wątroby czy trzustki.

Choroba alkoholowa - leczenie uzależnienia

Do jednych z najbardziej oczywistych objawów alkoholizmu należy przymus picia. Objawy uzależnienie nie dotyczą jednak jedynie samego chorego, ale także jego rodziny czy środowiska pracy. Jako jeden z objawów, początkowo często bagatelizowanych przez samego chorego, a także jego otoczenie, jest silne skoncentrowanie się na piciu. Odczuwanie braku sensu w momentach w których spożycie alkoholu jest niemożliwe, a także zwiększone wydatki na trunki są sygnałami, które także świadczyć mogą o problemie z uzależnieniem.

Terapia uzależnień alkoholowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podstawowe metody leczenia alkoholizmu to przede wszystkim terapia alkoholowa. Terapia psychologiczna ma na celu nie tylko zmotywowanie chorego do walki o wyjście z uzależnienia, ale także polepszyć holistycznie jego komfort psychiczny. Ważne jest szczególnie zwiększenie samooceny chorego czy zmian destrukcyjnych wzorców zachowań.

Najczęściej poprzedza ją odtruwanie organizmu, które skutkować mogą głodem alkoholowym. Objawy zespołu abstynencyjnego to miedzy innymi wymioty, drażliwość, skoki ciśnienia, halucynacje, zaburzenia snu. Ich wystąpienie ma negatywny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Z tego powodu odstawienie alkoholu powinno odbywać się z pomocą specjalistów, którą oferuje m.in. prywatny ośrodek odwykowy.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień EMPATIA

Skuteczne leczenie uzależnień:

  • leczenie alkoholizmu
  • leczenie narkomanii
  • leczenie hazardu
  • leczenie uzależnień behawioralnych

Maszewo 14A
09-400 Brwilno

Skontaktuj się ośrodkiem i uzyskaj pomoc!

E-mail: terapia@osrodek-empatia.com

Tel: 725 421 229

Strona www: https://www.osrodek-empatia.org/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE