Laureaci z Publicznego Gimnazjum nr 2

5 maja odbył się III (wojewódzki) etap XIX Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego. Uczniowie z Radomska zostali laureatami tego konkursu.

XIX Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno-Regionalnego Województwa Łódzkiego dla uczniów gimnazjów ogłoszony był przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.

Konkurs przeprowadzany był od 23 stycznia (etap szkolny). Aby dotrzeć do ostatniego etapu konkursu, trzeba było uzyskać 75% punktów w etapie rejonowym. Etap wojewódzki składał się z dwóch części: testu wiedzy i umiejętności oraz zestawu zadań problemowych. Uczestnicy III  etapu byli zobowiązani do zapoznania się z literaturą obowiązkową i uzupełniającą.

Maciej Szymczykiewicz oraz Damian Sadziak z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomsku zostali laureatami konkursu. W trzecim etapie przedsięwzięcia udział wzięły także: Agata Dziegieć z kl. II oraz Weronika Kierlik z, które uzyskały tytuł finalistek konkursu wojewódzkiego. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Iwona Salińska.

- Bazowałem bardzo na swojej wiedzy biologicznej i ekologicznej, którą przyswoiłem już wcześniej. Uważam, że najciekawsza była druga część konkursu, czyli zadania problemowe, w których trzeba było ruszyć głową i trochę pomyśleć. Mnie właśnie taka forma zadań najbardziej odpowiada. Jednak pierwsza część też była w niektórych momentach zaskakująca, przynajmniej dla mnie. Najwięcej trudności sprawiły mi pytania dot. atrakcji turystycznych woj. łódzkiego. Szczerze mówiąc, niezbyt interesuje mnie ta dziedzina. Uważam konkurs za bardzo pożyteczne doświadczenie i z pewnością powrócę do niego w przyszłym roku szkolnym - zdradził nam Maciek Szymczykiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o:
gimnazjum nr 2 konkurs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE