Kursy w szkole żeglarstwa. Tego nauczysz się nad Zalewem Sulejowskim!

Kursy w szkole żeglarstwa. Tego nauczysz się nad Zalewem Sulejowskim!

Kurs żeglarski, sternika motorowodnego, a może inne ciekawe szkolenie? Jeśli kochasz wodę i marzysz o żeglowaniu lub podobnej aktywności, sprawdź, czego możesz się nauczyć w szkole żeglarstwa nad Zalewem Sulejowskim.

Patent żeglarza jachtowego nie jest jedynym uprawnieniem, które możesz zdobyć w Szkole Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych Saily.pl. Inne interesujące propozycje dla osób spragnionych wrażeń i nowych umiejętności to weekendowy kurs motorowodny oraz kurs holowania narciarza. Zobacz, na czym polegają te szkolenia i zdecyduj, w którym chcesz wziąć udział.

Weekendowy kurs motorowodny

Podczas kursu na patent sternika motorowodnego nauczysz się teorii oraz nabierzesz praktycznych umiejętności, które są wymagane do bezpiecznego pływania skuterem wodnym oraz motorówką.

To intensywne szkolenie także w części teoretycznej prowadzone jest na żywo, co daje możliwość dopytania o niejasne kwestie w dogodnym momencie. Treściwe wykłady okraszone przykładami sprawiają, że niezbędna wiedza pozostaje w głowie i jest później możliwa do wykorzystania podczas sterowania jachtem.

Część praktyczna szkolenia przeprowadzana jest w małych załogach, tak by każdy uczestnik weekendowego kursu motorowodnego mógł spróbować swoich sił w obsłudze łódki i przećwiczyć wszelkie niezbędne czynności oraz manewry.

Kurs motorowodny kończy się egzaminem na stopień sternika motorowodnego.

Weekendowy kurs żeglarski

Do wszystkich spragnionych tradycyjnej przygody pod żaglami skierowany jest intensywny kurs żeglarski, podczas którego wykwalifikowana kadra szkoli uczestników z teorii i praktyki żeglowania. Szkolenie to jest niezbędne dla wszystkich osób, które chcą przystąpić do egzaminu na patent żeglarski, a w dalszej kolejności – móc samodzielnie prowadzić jacht żaglowy.

Podczas weekendowego kursu żeglarskiego nauczysz się wszelkich manewrów portowych, zdobędziesz wiedzę o bezpieczeństwie oraz nauczysz się zasad współpracy w żeglarskiej załodze.

Egzamin na patent żeglarza jachtowego odbywa się po zakończonym szkoleniu i składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Kurs holowania narciarza

To szkolenie nie jest tak popularne jak kurs żeglarski – wiele osób nie zdaje więc sobie sprawy, że może wziąć w nim udział. Tymczasem kurs holowania narciarza jest ciekawą propozycją jednodniowej aktywności, dzięki której możliwe będzie zdobycie licencji do holowania.

Wiesz na pewno, że latem na wszelkich akwenach królują wodne atrakcje, takie jak przejażdżka na wodnym “bananie” czy innym pływającym obiekcie – każda osoba, która siada za sterami motorówki i planuje holować taki obiekt, musi posiadać odpowiednią licencję.

Szkolenie to będzie więc dla Ciebie odpowiednie, jeśli masz co najmniej 18 lat i posiadasz już patent sternika motorowodnego. To świetny sposób, by zaskoczyć bliskich podczas letniego wyjazdu nad wodę lub złapać dodatkową wakacyjną pracę w jednym z kurortów.

Kurs holowania narciarza lub innych obiektów pływających kończy się egzaminem, którego zdanie umożliwia otrzymanie licencji.

Który kurs wybierasz?

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE