Kup zdrową żywność na Jarmarku Smaku w Bełchatowie

Kup zdrową żywność na Jarmarku Smaku w Bełchatowie Fot. UM Bełchatów

Będzie okazja, by kupić zdrowe, ekologiczne produkty prosto od rolników. Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na bełchatowski Jarmark Smaku. To pierwsze takie wydarzenie w Bełchatowie, odbędzie się na Placu Wolności w piątek, 31 marca między godz. 8:00 a 14:00.

Wystawcami będą lokalni rolnicy i przetwórcy. Na kilkunastu stoiskach pojawią się m.in. warzywa i owoce, smakowite sery i kuszące zapachem wędliny. A do tego miody, różnego rodzaju marynaty czy przetwory. Znajdzie się także coś dla osób ceniących sobie naturalne kosmetyki – w strefie rolniczego handlu będzie także stoisko z mydłami, balsamami do ciała i olejkami.

- Dziś coraz chętniej poszukujemy zdrowych i ekologicznych produktów. Stąd pomysł, aby zorganizować właśnie taki jarmark. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu kupić żywność bezpośrednio od producenta. To także promocja naszych lokalnych rolników i przetwórców – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego magistratu.

Miejsce bełchatowskiego Jarmarku Smaku nie jest przypadkowe.

- To właśnie tam, na Placu Wolności, przed wojną odbywały się takie targi. Można więc powiedzieć, że historia zatacza koło – podsumowuje dyrektor Rogaczewska.

Więcej o:
Kup zdrową żywność na Jarmarku Smaku w Bełchatowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE