Kulinarna uczta przed starostwem w Radomsku

Kulinarna uczta przed starostwem w Radomsku Fot. Wojciech Bojdo

Na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Radomsku trwa impreza „ERA Travel, ERA Smaku… i jesteś na dobrej drodze”.

Od godz. 16.30 na parkingu przed starostwem ustawione są stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych producentów żywności. Oprócz degustacji dań i produktów zasmakować można tradycyjnych potraw regionu radomszczańskiego – radomszczańskiej zalewajki, tatarczucha i kugla z Przedborza, miodu z pasieki, swojskiego chleba i wędlin, warzyw i owoców.

W wydarzeniu, podczas którego słowo „zdrowie” odmieniane jest przez wszystkie przypadki nie może zabraknąć Szpitala Powiatowego w Radomsku, który na swoim stoisku nie tylko przeprowadza profilaktyczne badania, dokonuje pomiaru składu ciała i zaprasza do konsultacji z dietetykiem, ale też uczy udzielania pierwszej pomocy.

Tuż po godz. 19.00 rozpocznie się plenerowy seans kina objazdowego, podczas którego wyświetlony zostanie film pt. „Ziarno świadomości”.

Wcześniej, w ramach imprezy zorganizowano rodzinny rajd rowerowy do Podświerku oraz piknik.

Celem projektu ERA Smaku jest konsolidacja i promocja lokalnych producentów żywności, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, ale też ułatwienie konsumentom dostępu do zdrowej, produkowanej lokalnie żywności. Nazwa ERA SMAKU nawiązuje do prowadzonego przez Powiat Radomszczański od 2019 roku projektu ERA TRAVEL. Te dwie inicjatywy połączyło wspólne hasło „…i jesteś na dobrej drodze” – na drodze do dobrego zdrowia jako głównego wyznacznika jakości życia, bez chorób cywilizacyjnych, mających swe źródło m.in. w nieodpowiedniej jakości żywności, jak i tych wiążących się z towarzyszącym nam na co dzień szybkim tempem życia i zaburzeniem proporcji pomiędzy pracą a wypoczynkiem.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko impreza potrawy regionalne era travel era smaku degustacja potraw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE