Ktoś przywiązał psiaka do słupka i odjechał. Policja poszukuje sprawcy

Ktoś przywiązał psiaka do słupka i odjechał. Policja poszukuje sprawcy Fot. UG Radomsko

W środę, 7 czerwca 2023 r. na terenie Gminy Radomsko doszło do bulwersującego zdarzenia. Znaleziono psa przywiązanego do słupka. Sprawę zgłoszono na policję, trwają poszukiwania sprawcy, któremu grozi do dwóch lat więzienia. Psiak po interwencji policji i pracowników Gminy Radomsko trafił w bezpieczne miejsce, czyli do schroniska w Bełchatowie.

Psiaka przywiązanego do drewnianego słupka w okolicach parkingu w pobliżu tzw. Topisza znalazł kierowca samochodu ciężarowego. 

- Dziś około godz. 8.55 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na parkingu przy drodze krajowej nr 91 niedaleko miejscowości Borki, 58 – letni kierujący samochodem ciężarowym, mieszkaniec województwa śląskiego podczas przerwy w jeździe ujawnił na parkingu psa przywiązanego do słupka. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały skierowane odpowiednie służby, które zabezpieczyły psiaka – informuje Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Piesek był zestresowany, ale na całe szczęście nie posiadał obrażeń. Pracownicy Gminy Radomsko zaopiekowali się czworonogiem do czasu przyjazdu pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie, do którego trafiają zwierzęta z terenu Gminy Radomsko.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują właściciela czworonoga.

Więcej o:
policja radomsko gmina radomsko przywiązany pies topisz borki

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE