Który psychoterapeuta online jest polecany?

Który psychoterapeuta online jest polecany?

W obecnych czasach, dzięki rozwojowi technologii, aby rozpocząć współpracę z terapeutą nie trzeba nawet wychodzić z domu. Psychoterapia online to wygodna, a zarazem skuteczna metoda na poprawienie jakości swojego życia. Jak wybrać najlepszego psychoterapeutę online?

Psychoterapeuta online - dla kogo?

Psychoterapia online jest polecana wszystkim osobom, które chcą poprawić jakość swojego życia i wzmocnić swoje zdrowie psychiczne. Szczególnie rekomenduje się ją dla osób, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do tradycyjnego spotkania z psychologiem, ponieważ są niepełnosprawne, nie mają środka komunikacji, mieszkają z dala od gabinetu czy często podróżują. Dla tych grup, psychoterapia online to idealne rozwiązanie, ponieważ jest ona dużo łatwiejsza do zorganizowania niż tradycyjna, stacjonarna terapia. Oprócz tego, psychoterapia online jest doskonała dla tych osób, które posiadają różne lęki, np. społeczne utrudniające im wyjście z domu.

Dzięki zdalnej formie psychoterapii psychoterapeuta online może połączyć się z pacjentem przez Internet podczas gdy ten przebywa w komfortowym dla siebie miejscu, np. w swoim domu. Dzięki temu, pacjenci łatwiej i chętniej otwierają się na współpracę ze specjalistą, czują się pewniej i bezpieczniej.

Psychoterapeuta online - jak znaleźć najlepszego?

Zdrowie psychiczne jest bardzo ważnym aspektem życia człowieka, dlatego rozpoczynając psychoterapię online należy mieć pewność, że specjalista, z którym będziemy współpracować posiada odpowiednie kompetencje, wiedzę  i doświadczenie. Oprócz tego, ważne jest również bezpieczeństwo - psychoterapeuta online powinien dołożyć wszelkich starań w celu ochrony i utrzymania poufności danych i informacji dotyczących ich klientów. Z tego powodu decydując się na psychoterapię online trzeba odpowiednio wybrać specjalistę. Warto zrobić porządny research w sieci i kierować się komentarzami i rekomendacjami wystawianymi przez byłych i aktualnych pacjentów danego specjalisty.

Polecaną formą psychoterapiiprzez internet są kursy od Elpis Online. Są to trzy różne kursy, których podstawę stanowi terapia poznawczo-behawioralna, czyli psychoterapia oparta na dowodach naukowych. W ofercie Elpis Online znajdują się trzy kursy: Elpis „Zrób to sam”, Elpis Plus i Elpis Ekstra.

Elpis „Zrób to sam”

Elpis ,,Zrób to sam” zawiera 8 różnych modułów treści, każdy z ważnym tematem, który może pomóc pacjentowi zrobić krok w kierunku lepszego samopoczucia. W programie znajduje się m.in. dostęp do materiałów psychoedukacyjnych, ćwiczeń, osobistych historii, krótkich opisowych filmów multimedialnych czy interaktywnych puzzli. Program Elpis „Zrób to sam”, zakłada wyłącznie samodzielną pracę pacjenta z materiałami, bez konieczności kontaktu z psychologiem.

Elpis Plus

W Elpis Plus odpowiedzi na ćwiczenia zawarte w materiałach w kursie są wysyłane do terapeuty. Psychoterapeuta analizuje je i co dwa tygodnie wysyła rekomendacje na podstawie progresu odnotowanego w programie.

Elpis Ekstra

Elpis Ekstra charakteryzuje się tym, że oprócz wszystkich opcji zawartych w Elpis „Zrób to sam” i Elpis Plus, dochodzi możliwość bezpośredniego kontaktowania się z terapeutą.Psychoterapeuta online co dwa tygodnie kontaktuje się z przypisanym do siebie podopiecznym przez telefon lub umawia się na wideorozmowę podczas której omawiany jest stan samopoczucia pacjenta i postępy, które zrobił w trakcie kursu.

Elpis Online - w czym może pomóc?

Wszystkie kursy Elpis Onlinestanowią kursy opracowane przez ekspertów klinicznych. Ich podstawą jest terapia poznawczo-behawioralna. W związku z tym, mogą one pomóc z radzeniem sobie z takimi problemami jak:

  • stres,
  • obniżony nastój,
  • przygnębienie,
  • kłopoty ze snem,
  • negatywne myśli,
  • brak motywacji,
  • brak pewności siebie,
  • lęki,
  • brak umiejętności relaksowania się.

Więcej informacji na temat projektu Elpis Online i dostępnych kursów można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.elpisonline.pl/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE