Radomsko, Łódzkie 24.1o Piątek, 23 Sierpnia 2019

Kto z PiS-u do Brukseli?

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło już listy nazwisk osób, które wystartują w wiosennych wyborach do Europarlamentu. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, na liście brak jest posłanki Anny Milczanowskiej z Radomska.

Wybory, w których wybierzemy naszych reprezentantów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzone zostaną w niedzielę, 26 maja. Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła już osoby, które ubiegać się będą o euro-mandaty.

W okręgu łódzkim na miejscu pierwszym znalazł się pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Witold Waszczykowski. W latach 2015–2018 był ministrem spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło oraz rządzie Mateusza Morawieckiego.

Dwójkę okupuje Joanna Kopcińska - łodzianka, od 2017 roku rzecznik rządu. Trójkę dostała Urszula Krupa, która już drugą kadencję (VI i VIII) pracuje w Parlamencie Europejskim. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Beata Dróżdż, Grzegorz Wojciechowski (wicemarszałek województwa łódzkiego), Marlena Sagan, Wojciech Rudalski, Krzysztof Szymczyk, Alicja Antczak oraz Beata Matusiak - Pielucha.

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, na liście brak jest posłanki Anny Milczanowskiej - już od dłuższego czasu w kuluarach spekulowano, że planuje się przenieść z Wiejskiej w Warszawie do Brukseli. Jednak ogłoszona właśnie lista kandydatów, dowodzi, iż tak się nie stanie.

komentarze