Kto wykona kompostownię i kanalizację deszczową?

W przetargach wyłoniono wykonawców dwóch ważnych inwestycji - kompostowni w Płoszowie oraz kanalizacji deszczowej na wiadukcie łączącym ulice Reymonta oraz Sierakowskiego

W przetargach wyłoniono wykonawców dwóch ważnych inwestycji - kompostowni w Płoszowie oraz kanalizacji deszczowej na wiadukcie łączącym ulice Reymonta oraz Sierakowskiego.
Przejazd pod torami między ul. Reymonta i Sierakowskiego, grudzień 2009. Fot. Paweł Dudek


Budowa kompostowni ma kosztować 12,1 mln złotych. Wybuduje ją firma FOLEKO ze Świdnicy. W ramach tej inwestycji wybrano także dostawcę mobilnego przesiewacza bębnowego, który będzie kosztował ponad 736 tys. zł.

Z kolei na dostawę przyczepy - wozu asenizacyjnego oraz samochodu ciężarowego z zabudową hakową przetargi unieważniono i prawdopodobnie wkrótce ogłoszone zostaną ponownie.

Odcinki kanalizacji deszczowej wraz z przeciskami pod nasypem kolejowym w rejonie wiaduktu łączącego ulice Reymonta i Sierakowskiego wykona firma CHROBOK z miejscowości Bojszowy Nowe koło Tychów. Oferta tej firmy opiewała na kwotę 999 990 złotych i okazała się korzystniejsza pod tym względem od propozycji drugiej firmy.

Warto zaznaczyć, że przetarg ten dotyczył kanalizacji, a sama przebudowa łącznika jest przedmiotem innego przetargu, którego wynik zostanie ogłoszony niebawem.

Więcej o:
kanalizacja deszczowa kompostownia przejazd mostek wiadukt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE