Kto dzwonił czyj to numer telefonu ? Jak sprawdzić co to za numer dzwonił

Kto dzwonił czyj to numer telefonu ? Jak sprawdzić co to za numer dzwonił

Bardzo często, gdy nie mamy zapisanego kontaktu w telefonie, najzwyczajniej w świecie nie wiemy, kto do nas dzwoni. Czasami są to ważne połączenia, które możemy przegapić przez naszą niewiedzę, a niekiedy - wprost przeciwnie. Czy jest jednak jakiś sposób, aby odszyfrować, do kogo należy dany numer?

W internecie istnieje wiele stron, które pozwalają dowiedzieć się, kto do nas wydzwania. Do najbardziej popularnych, należą takie serwisy jak infonumer.pl, ktoto.info, nieznany-numer.pl oraz numerytelefonu.pl. Wszystkie z nich działają jak jedna, wielka książka telefoniczna. Dzięki tego typu witrynom, w prosty sposób możemy rozpoznać, do kogo należy dany numer. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli chcemy uniknąć zbędnych rozmów.

Możliwości, jakimi dysponują witryny zajmujące się rozpoznawaniem numerów

Każda strona internetowa, zajmująca się tym zagadnieniem, posiada własną bazę danych. W zależności od ilości znajdujących się tam numerów i informacji o nich zawartych, może być mniejsza, lub większa. Wyszukując informacji możemy skorzystać z wielu metod, jakimi dysponuje dany serwis. Elektroniczna książka telefoniczna, wyszukiwanie po numerze telefonu, po danych np. firmy, a to tylko kilka z możliwości, które udostępniają nam tego typu strony. Warto również wspomnieć, że można tam znaleźć numery należące nie tylko do osób prywatnych, ale również do przeróżnych firm jak i instytucji, dzięki czemu możemy poznać numer bez konieczności wchodzenia na inne witryny internetowe.

Dlaczego warto sprawdzać numer przed wcześniejszym odbiorem połączenia?

W niektórych przypadkach odbieranie telefonów od nieznanych numerów, może mieć dla nas fatalne skutki. Coraz częściej możemy spotkać się z próbami wyłudzeń lub zaciągania ogromnych sum za połączenia z naszego konta. To już nawet nie chodzi o męczących, nieustępliwych telemarketerów, którzy próbują nam sprzedać garnki, nowe oferty z telefonem czy zaprosić na masaż.

Są jednak gorsze problemy np. oszuści, którzy podają się za pracowników banków czy policjantów, aby zmusić ludzi po drugiej stronie słuchawki do tego, aby przekazać im oszczędności życia. Jednak da się coś z tym zrobić. By tego jednak uniknąć, warto sprawdzić taki numer na jednym z serwisów. W niektórych przypadkach, jeśli nie będziemy pierwszą ofiarą osób, kryjących się pod tym numerem, mamy możliwość otrzymania ostrzeżenia przez stronę, dzięki czemu unikniemy zbędnych problemów.

Zawsze podkreślamy - sprawdź numer, a na pewno pozbędziesz się większości swoich problemów. Na stronie infonumer możecie również zweryfikować numery kierunkowe, co jest naprawdę bardzo pomocne, kiedy koniecznie chcemy przedzwonić na numer w innym województwie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE