Księgowość spółki - zalety rozwiązań online

Księgowość spółki - zalety rozwiązań online

Księgowość spółki w dzisiejszych czasach często jest prowadzona za pomocą wygodnych programów, które doskonale spełniają nasze potrzeby. Pamiętajmy o tym, że do wyboru mamy różnorodne propozycje, bazujące na nowoczesnych technologiach i funkcjonalnościach. W efekcie prowadzenie księgowości w spółce nie jest tak trudne, jak mogło nam się początkowo wydawać. Sprawdźmy, czym jest księgowość i jakie funkcje zapewnia specjalne oprogramowanie. Co trzeba wiedzieć o księgowości spółki? Dlaczego warto postawić na pełną księgowość online?

Czym jest księgowość w firmie?

Warto zauważyć, że księgowość to jeden z elementów rachunkowości. Polega przede wszystkim na ewidencjonowaniu stanu posiadanych składników majątku i źródeł finansowania. W praktyce oznacza rejestrowanie wszelkich zdarzeń gospodarczych, które mają wpływ na zmiany w majątku firmy. W każdej organizacji trzeba prowadzić dokumentację i księgi, w których wpisujemy wydatki, wpływy i inne transakcje ważne z punktu widzenia majątku przedsiębiorstwa. Pełna księgowość spółki jest dostępna w strefie online, co daje nam mnóstwo zalet i nowych możliwości. Nie musimy zatrudniać księgowego, gdyż wszelkie czynności księgowe sprawnie wykonamy w systemie księgowym. Aktualnie większość firm korzysta z takiego rozwiązania, ciesząc się oszczędnościami i wygodą. Sprawdźmy, jakie funkcje oferuje księgowość online. 

Pełna księgowość online dla spółki

Okazuje się, że oprogramowanie księgowe online jest z łatwością dostępne w serwisie wfirmaW tym miejscu uzyskamy profesjonalne wsparcie i skorzystamy z niezawodnych usług, które spełnią nasze oczekiwania. Jakie funkcje oferuje program księgowy dla spółek? Możemy liczyć przede wszystkim na:

  • Pełną księgowość z OCR - program księgowy zawiera wzorcowe plany kont, które są dopasowane do formy organizacyjnej firmy i rodzaju działalności. W tym wypadku schematy księgowe zostały automatycznie zaprogramowane i połączone z OCR, co znacznie przyspiesza pracę. Atutem jest także wyeliminowanie możliwości pomyłek kwotowych. 
  • E-sprawozdania - generowanie e-sprawozdań jest niezwykle szybkie i proste. Funkcja ta jest już wbudowana w system, dlatego nie trzeba jej dokupować. 
  • Kadry, ubezpieczenia i płace - system ma za zadanie wyliczać listy płac i tworzyć ważne dokumenty, deklaracje i umowy. Użytkownicy doceniają integrację z e-ZUS i PUE. 
  • CIT Estoński w księgach - to rozwiązanie niezawodne dla każdej spółki, która rozlicza się na bazie CIT-u Estońskiego. 
  • Różnice kursowe - warto podkreślić, że płatności w systemie są rozliczane w automatyczny sposób. Na koniec miesiąca moduł wylicza różnice kursowe w wydatkach i przychodach. 
  • Międzyokresowe rozliczanie kosztów - ta funkcja służy nam do ewidencjonowania kosztów w czasie. Program samodzielnie ujmuje koszt, dzieląc go na dane okresy rozliczeniowe. 

Co jeszcze jest istotne dla użytkowników? Nie zapominajmy i ewidencjonowaniu oraz rozliczaniu środków trwałych i WNiP (nie musimy tutaj kupować dodatkowych modułów). Ponadto, system księgowy pozwala zaimportować wyciągi na podstawie zaksięgowanych faktur. Sprawny eksport przelewów do banku przedsiębiorcy to kolejny atut takiego rozwiązania. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców stawia na księgowość spółki online. 

Nowoczesne systemy księgowe sprawiają, że oszczędzamy czas i koszty. Są to usługi świadczone przez specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym temacie. W razie wątpliwości podczas korzystania z programu księgowego, w każdej chwili możemy zwrócić się o pomoc do ekspertów. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE