Książka telefoniczna – znajdź numer, którego szukasz

Książka telefoniczna – znajdź numer, którego szukasz

Rozwój telefonii sprawił, że coraz trudniej odnaleźć się w tysiącach numerów telefonów. Nic więc dziwnego, że pojawiły się spisy abonentów, które znacząco ułatwiały proces znalezienia poszukiwanego numeru. Pierwszą książką telefoniczną był wydany w 1878 roku spis 50 osób korzystających z telefonu w amerykańskim okręgu New Haven. W Polsce książki telefoniczne wydawane są w formie elektronicznej (wcześniej funkcjonowały także w formie papierowej) przez Orange (dawniej TP SA).

Co można znaleźć w książce telefonicznej?

Szukasz numeru do firmy, z której usług korzystasz? A może szukasz możliwości skontaktowania się z jednym ze swoich znajomych lub bliskich? Właśnie w takim celu powstała książką telefoniczna. Tego rodzaju publikacje są zazwyczaj ułożone według konkretnego schematu. Najczęściej wpis zawiera:

- numer telefonu lub identyfikator abonenta

- imię i nazwisko posiadacza numeru

- nazwę miejscowości i ulicę

Kto używa książki telefonicznej? Okazuje się, że może ona być wyjątkowo użytecznym narzędziem. Zwłaszcza obecnie, gdy zmiana numeru telefonu nie nastręcza zbyt wielu problemów. Także brak listy kontaktów w telefonie przestaje być problemem, gdy w kilka chwil możemy znaleźć interesujący nas wynik. Książka telefoniczna to także pomocna dłoń dla tych, którzy po latach chcą odnowić znajomość z kolegami ze szkoły, dawną sympatią lub krewnymi, z którymi nie utrzymywaliśmy kontaktów.

Gdzie znaleźć książkę telefoniczną?

Na to pytanie odpowiedź obecnie jest prostsza niż kiedykolwiek – internet. Sieć stała się największą bazą danych w historii. Jest więc w sposób naturalnym spadkobiercą opasłych papierowych tomów książek telefonicznych. Nie musimy już przekopywać się przez tysiące stron, a odnalezienie abonenta lub numeru jest banalnie proste. W internecie znajdziemy wiele serwisów, które oferują tego rodzaju usługi. Jednym z nich jest https://pinbook.pl/ksiazkatelefoniczna. Pamiętajmy jednak, że obecność abonenta w takim spisie jest uzależniona od zgody, którą musi on udzielić. Inaczej sprawa wygląda w przypadku abonentów instytucjonalnych, których zgoda nie jest wymagana do umieszczenia w spisie. Warto wspomnieć, że internetowe książki telefonicznej często mogą pochwalić się znacznie szerszą funkcjonalnością niż ich papierowe odpowiedniki. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom możemy chociażby znaleźć specjalistów w naszej okolicy, bez konieczności żmudnego wertowania setek firm i danych. Znalezienie elektryka, hydraulika czy ślusarza jest więc łatwiejsze i bardziej przystępne. Niektóre z nich pozwalają także na rejestrację w przychodni, u fryzjera lub kosmetyczki.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE