Krew ratuje życie. Akcja zbiórki krwi dla mieszkanki Wolborza Elżbiety Hadrysiak

Krew ratuje życie. Akcja zbiórki krwi dla mieszkanki Wolborza Elżbiety Hadrysiak Fot. GHE im. płk. Janusza Maleszewskiego II Okręg Policji Państwowej

To już kolejna akcja zbiórki krwi w tym roku organizowana przez GHE im. płk. Janusza Maleszewskiego II Okręg Policji Państwowej. Zbiórka krwi, która zaplanowana jest na 23 sierpnia w Wolborzu, będzie dedykowana mieszkance tej miejscowości Elżbiecie Hadrysiak.

Organizatorem zbiórki krwi, jest GHE im. płk. Janusza Maleszewskiego II Okręg Policji Państwowej wspólnie z partnerami Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi, Sołectwo Wolbórz pod hasłem #WolbórzRatujeŻycie. Akcję krwiodawstwa objął swym patronatem Piotr Wojtysiak Starosta Powiatu Piotrkowskiego.

- Kiedy tylko jest możliwość, aby zaangażować się i wesprzeć tak szlachetną akcję, jak #WolbórzRatujeŻycie nie waham się ani chwili. Takie inicjatywy są niezwykle potrzebne – ratują zdrowie, a nawet niejednokrotnie ludzkie życie i pamiętajmy – po prostu warto pomagać. Poprzednia zbiórka krwi mająca miejsce w maju 2020 r., w jaką Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim miało okazję się zaangażować, odniosła sukces, o czym świadczy ilość zebranej krwi. Teraz, kiedy od kilku miesięcy wszyscy zostaliśmy, z powodu epidemii koronawirusa, zmuszeni do odnalezienia się w innej, nieznanej nam dotąd rzeczywistości oraz odmiennego funkcjonowania w przestrzeni publicznej, musimy zdawać sobie sprawę, że nadszedł taki moment, w którym krew jest szczególnie potrzebna i że niestety bardzo często jej brakuje. Dlatego też, objąłem Patronatem Honorowym najbliższą zbiórkę krwi, jaka będzie miała miejsce w Wolborzu 23 sierpnia 2020 r. i apeluję też do Państwa, abyście wzięli udział w tej szlachetnej akcji – krew zbierana będzie dla mieszkanki Wolborza. Razem możemy więcej i po prostu wspierajmy siebie, kiedy tylko możemy - skomentował akcję Piotr Wojtysiak, Starosta Powiatu Piotrkowskiego.

Poprzednia akcja z ogromnym sukcesem została przeprowadzona w maju tego roku. W dobie pandemii Covid 19, zgłosiło się ponad 50 osób i zebrano 17 litrów krwi.

Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu z ostatniej zbiórki, gdyż krew będzie zbierana dla mieszkanki Wolborza Elżbiety Hadrysiak, która przebywa w Szpitalu Kopernika w Łodzi Klinika Hematolgii i Transplantologii Oddział B. Prezes Stowarzyszenia GHE im. płk. Janusza Maleszewskiego Łukasz Wróbel apeluje.

- Proszę o rejestrowanie się przed zbiórką pod nr tel. 793 171 362, wystarczy wysłać sms z imieniem i nazwiskiem, następnie skontaktujemy się z osobą i ustalimy godzinę zgłoszenia się do punktu, tak aby nie doprowadzić do nadmiernego tłoku i apeluję o zabranie maseczki ochronnej i zachowanie bezpiecznej odległości w dniu zbiórki - mówił Łukasz Wróbel.

Dzięki darczyńcom F.H.U. Szymański -Usługi Koparko Ładowarką, Aldona Lasek Medycyna Manualna i Fizjoterapia, Wi-Dent Stomatologia Rodzinna, zostaną rozlosowane wśród krwiodawców Vouchery oraz podczas zbiórki będzie można napić się herbaty lub kawy i zjeść słodki poczęstunek. Zbiórkę krwi wesprą służby mundurowe tj. żołnierze z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, policjanci oraz strażacy.

Zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia w godz. 09.30-13.00, w miejscowości Wolbórz, ul. Świętokrzyska 5, pow. piotrkowski.

Patronat medialny nad akcją objął portal Radomsko24.pl.

Więcej o:
ghe im. płk. janusza maleszewskiego II okręg policji państwowej wolbórz starostwo piotrków trybunalski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE