Kredyt gotówkowy na remont mieszkania - to musisz wiedzieć

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania - to musisz wiedzieć

Czy wiesz, że Polacy najczęściej zaciągają kredyt gotówkowy na zakup sprzętów AGD/RTV oraz właśnie na remont mieszkania? Inwestycja w odświeżenie nieruchomości to wydatek średnio 20 000 złotych. Biorąc pod uwagę, że jedynie połowa mieszkańców naszego kraju ma oszczędności, ale nie przekraczają one zazwyczaj wartości dwukrotnej pensji, nic dziwnego, że zobowiązania kredytowe cieszą się dzisiaj tak ogromną popularnością.

Wsparcie finansowe tego rodzaju ma nawet co drugi dorosły Polak. Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy na remont i jak wybrać najlepszą ofertę? Wskazówki przedstawiamy poniżej.

Kredyt gotówkowy na remont - najlepsza opcja

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie ma jednego zobowiązania kredytowego, które spełniałoby potrzeby, oczekiwania oraz możliwości wszystkich kredytobiorców. Każdy klient instytucji bankowej ma inną sytuację finansową oraz inne wymagania. Właśnie dlatego najlepszy kredyt gotówkowy to ten "szyty na miarę", którego warunki mogą być elastyczne, dopasowywane do indywidualnych odbiorców.

Wśród ofert kredytowych z przeznaczeniem na remont mieszkania, wyróżnia się kredyt gotówkowy na dowolny cel. To właśnie takie wsparcie finansowe daje największą swobodę kredytobiorcy w kwestii wydatkowania otrzymanych środków. Kredyt na dowolny cel oferowany jest na preferencyjnych warunkach, a jego największą zaletą jest fakt, że bank nie wymaga od swoich klientów żadnego dodatkowego zabezpieczenia takiego zobowiązania, jak również zupełnie nie ingeruje w cel kredytu czy też sposób wydawania pieniędzy. Kredytobiorca może więc przeznaczyć całą kwotę na dowolny cel, może też podzielić finanse i zrealizować różne potrzeby.

Pamiętajmy jednak, że chociaż ten kredyt gotówkowy jest najczęściej wybieranym produktem bankowym przez Polaków, to jego zaciągnięcie wiąże się ze spełnieniem dokładnie tych samych warunków, co w przypadku innych kredytów. Kredytobiorca musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Jest weryfikowany pod kątem sumy dochodów, ich źródeł oraz raportów BIK, by analityk mógł sprawdzić historię kredytową i uznać klienta za wiarygodnego.

Kolejną możliwość na realizację remontu mieszkania daje kredyt celowy. Ten może być nawet tańszy aniżeli kredyt na dowolny cel, natomiast kredytobiorca musi liczyć się z szeregiem ograniczeń. Przede wszystkim konieczne jest wskazanie konkretnego celu zaciągania zobowiązania bankowego, a potem udokumentowanie jego realizacji. Wynika z tego, że osoba, która zaciąga kredyt celowy na remont, będzie musiała udowodnić, że środki pochodzące z finansowego wsparcia ze strony instytucji bankowej rzeczywiście zostały przeznaczone na prace w danej nieruchomości. W tym celu już we wniosku kredytowym należy wskazać określone działania, jakie zostaną wykonane, a bank sprawdzi, czy kredytobiorca wywiązał się z umowy.

Szybki kredyt gotówkowy na remont - czy warto?

Osoby, które nie mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy albo nie chcą czekać na decyzję kredytową, a proces weryfikacji przez instytucję bankową może trwać nawet kilka tygodni, mogą ubiegać się o zobowiązanie pożyczkowe. Takie wsparcie udzielają firmy pożyczkowe, parabanki czy tzw. chwilówki.

Ich ogromną zaletą jest błyskawiczna weryfikacja, a środki uzyskać można nawet w 15 minut. Co więcej, pożyczkodawcy weryfikują najczęściej jedynie dane osobowe, a nie zdolność finansową. Dzięki temu pieniądze na remont mieszkania mogą uzyskać osoby o niskich dochodach, a nawet chwilowy niepracujący czy zadłużeni. Warto też podkreślić, że szybką pożyczkę zaciąga się przez internet - wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek.

Trzeba natomiast pamiętać, że zobowiązania pozabankowe, których celem jest uzyskanie środków na remont mieszkania, nie zawsze są opłacalne. Najlepiej w pierwszej kolejności skorzystać z rankingów najlepszych ofert. Okazuje się, że nadal niektóre firmy pożyczkowe udzielają pożyczki charakteryzujące się wysokim oprocentowaniem oraz wysokimi kosztami około kredytowymi. Łatwy dostęp do pieniędzy nie zawsze powinien być czynnikiem decydującym o podpisaniu umowy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE