Kredyt gotówkowy na 100 tys. - w jaki sposób można go uzyskać?

Kredyt gotówkowy na 100 tys. - w jaki sposób można go uzyskać? Fot. unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Średnia wartość kredytu gotówkowego, jaki zaciągany jest na dowolny cel, to 33 tysiące złotych. Według instytucji bankowych każdego roku wartość ta wzrasta. Polacy mają coraz większe wymagania, ale znacznie wzrasta także ich zdolność do regulowania należności. Dzięki temu współpraca z instytucjami bankowymi jest możliwa dla większości.

Żadną nowością nie jest również kredyt gotówkowy na 100 tysięcy złotych, który znajdziesz na Totalmoney.pl. Potrzebujesz finansowego wsparcia na wysoką kwotę? Sprawdź, jak uzyskać taki kredyt gotówkowy i jakie warunki musisz spełnić, by rozpocząć współpracę z bankiem?

Kredyt gotówkowy - jak pożyczają Polacy?

Polacy są niezwykle ostrożni, jeśli chodzi o zaciąganie kredytów bankowych. Współpracujemy z tymi instytucjami, kiedy rzeczywiście musimy. Nie zadłużamy się bez konkretnego celu albo konieczności spełniania ważnych potrzeb. Co ważne, według banków jesteśmy lojalnymi i wiarygodnymi kredytobiorcami. Polacy nadal wstydzą się długów, dlatego regularnie spłacają comiesięczne raty. Pod tym względem jesteśmy w czołówce i znacznie wyprzedzamy nawet Niemców czy Holendrów.

Najchętniej bierzemy kredyt gotówkowy na dowolny cel, bo ten daje największą swobodę wydatkowania otrzymanych środków. Najczęściej 100 tysięcy złotych jest rozdzielane na różne potrzeby: część pokrywa długi, trafia do codziennego budżetu albo zostaje przeznaczona na realizację dodatkowych celów, jak remont, kupno nowego samochodu czy wakacyjny wyjazd.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi własnych potrzeb, ale też możliwości, jakie oferują banki. To dlatego chętnie korzystamy z nowoczesnej, mobilnej bankowości, a naszym celem jest na przykład kredyt gotówkowy online. Staliśmy się wygodni, nie chcemy już stać w długich kolejkach w oddziałach banku, wolimy kontaktować się przez internet. Chętnie wysyłamy więc elektroniczne wnioski o kredyt, dzięki czemu finansowe wsparcie trafia do nas bez konieczności wychodzenia z domu - to tak ważne w czasach pandemii koronawirusa, kiedy rząd zaleca społeczną kwarantannę, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Chociaż jesteśmy dobrymi kredytobiorcami, to jednak nadal popełniamy sporo błędów. Podstawowy to ten, że po kolejny kredyt gotówkowy najczęściej udajemy się do banku, z którym w przeszłości podjęliśmy już współpracę. Aktualne trendy potwierdzają jednak, że na najlepsze warunki kredytowe mogą liczyć nowi klienci, dopiero co pozyskani przez bank, bo w ten sposób zostają zachęcani do nabywania produktów. Ci stali są już lojalni i wiarygodni, zdaniem instytucji bankowych nie trzeba o nich dbać.

Kredyt gotówkowy - jak go wziąć na dobrych warunkach?

Pamiętajmy, że 100 złotych to duża kwota, a kredyt gotówkowy o takiej wartości będziemy spłacać przez kolejne lata. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem, tym bardziej że dzisiaj to klienci stawiają warunki bankom. Banki proponują zaś coraz atrakcyjniejsze opcje, które dla kredytobiorców są po prostu tańsze. Właśnie na tym zależy współczesnym klientom instytucji bankowych.

W pierwszej kolejności należy więc określić własne priorytety - dla jednych będzie to niskie oprocentowanie, dla innych będzie liczyć się wydłużony okres spłaty, a kolejna grupa postawi na kredyt zaciągany przez internet. Nie ma dwóch identycznych kredytów gotówkowych, dlatego wszelkie warunki należy rozpatrywać indywidualnie.

Dzisiaj banki coraz częściej oferują darmowe kredyty albo rezygnują z prowizji za udzielenie zobowiązania kredytowego. Standardem nie jest też już konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, zmieniły się na bardziej korzystne warunki wcześniejszej spłaty, a sam kredytobiorca może korzystać z tzw. wakacji kredytowych, jeśli znajdzie się w finansowych tarapatach. Wszystkie te aspekty należy brać pod uwagę, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć własnej sytuacji finansowej na przestrzeni kilku kolejnych latach, zgodnie z dewizą "przezorny zawsze ubezpieczony".

Pod uwagę należy brać też warunki, jakie stawiają banki, a które są niezmienne. Wszystkie instytucje minimalizują ryzyko kredytowe poprzez weryfikację zdolności kredytowej swoich klientów. Na taką składa się raport BIK oraz zaświadczenie o zarobkach. Jeśli dochody nie są wystarczające, raczej nie ma co liczyć na otrzymanie kredytu. Taka sama sytuacja dotyczy tych, którzy posiadają zadłużenie z tytułu innych zobowiązań, jakie nie są terminowo regulowane.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt gotówkowy?

Jednym z podstawowych narzędzi, które pozwala wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, jest kredyt gotówkowy ranking. To zestawienie, które uwzględnia kluczowe wartości, jakie traktują o opłacalności zobowiązań kredytowych danego rodzaju. Biorą pod uwagę oprocentowanie, wysokość raty, możliwe ograniczenia, warunki udzielania, bonusy, jakie daje bank. Dzięki takim porównaniom można szybko ocenić kilka konkurencyjnych względem siebie kredytów gotówkowych i wybrać najlepszy produkt, spełniający indywidualne oczekiwania.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE