Kratki i inne akcesoria kominkowe

Kratki i inne akcesoria kominkowe

Kominki coraz częściej pojawiają się w domach, stanowią praktyczny i elegancki element wystroju wnętrza. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór różnych kominków: tradycyjnych, biokominków, elektrycznych. Każdy kominek wytwornie poprawia wystrój pomieszczenia (pokoju, salonu). Pomimo rosnącej popularności biokominków i kominków elektrycznych, tradycyjne nadal cieszą się dużą popularnością i chętnie są montowane w domowym zaciszu. Decydując się na kominek tradycyjny, trzeba wyposażyć się w cały zestaw akcesoriów, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Kratka kominkowa należy do jednych z najważniejszych elementów kominkowych. Bez tego zabezpieczenia nie będzie on poprawnie działał, a do tego może stworzyć poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców.

Kratka kominkowa – bezpieczny kominek w Twoim domu

Zamontowanie kratki kominkowej jest tak samo ważne, jak zainstalowanie samego kominka. Pozwala one na odprowadzenie na zewnątrz ok. 70 proc. ciepła, które wytwarza się podczas spalania. Kratka kominkowa zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem, które może doprowadzić do zniszczenia kominka i zagrozić bezpieczeństwu użytkowników. Zarówno kominek, kratka i inne akcesoria, które występują w konstrukcji kominkowej poza funkcją praktyczną, odgrywają również rolę dekoracyjną. Starannie dobrane podkreślają wizerunek kominka, nadają mu eleganckiego wyglądu.

Szeroki asortyment akcesoriów kominkowych

W bogatej ofercie naszego sklepu znajdą się Państwo wszystko, co niezbędne do zainstalowania kominka w domu. Posiadamy m.in. wkłady kominkowe narożne z płaszczem wodnym i szybą narożną, kamienie ceramiczne do biokominka, przyłącza kominowe, kosze na drewno wykonane ze stali nierdzewnej i lakierowanej, wkłady kominkowe trójstronne, powietrzne, żeliwne i wysypowe, lufty kominkowe i biolampy, stojaki na drewno, szkło pod kominek, biopaliwo oraz kratki do kominka - kratkę kominkową okrągłą wykonaną z mosiądzu lub ze stali, ze stałą lub ruchomą żaluzją.

Szeroki asortyment różnych akcesoriów kominkowych pozwoli Państwu zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy kominkowe. Należy je dobrać w odpowiedni sposób, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego systemu kominkowego. Nasi pracownicy pomogą Państwu w doborze niezbędnych elementów do kominka. Mogą Państwo liczyć na fachową pomoc i poradę.

Kominek to nie tylko praktyczne urządzenie w domu. Stanowi on ważny element wystroju wnętrza. Każdy detal, który składa się na całość konstrukcji kominkowej, powinien być starannie dobrany. Należy uwzględnić kolorystykę, kształt oraz materiał, z którego został wykonany.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE