Krajobraz bo burzy nad Radomskiem. Zdjęcia i filmy

W niedzielę 9 czerwca, tuż po godzinie 17. nad Radomskiem rozpętała się potężna nawałnica. Padał również grad. Noc z 9 na 10 czerwca też nie należała do spokojnych. Lało, grzmiało i błyskało.

W niedzielę 9 czerwca, tuż po godzinie 17. nad Radomskiem rozpętała się  potężna nawałnica. Padał również grad. Noc z 9 na 10 czerwca też nie należała do spokojnych.  Lało, grzmiało i błyskało. Ulica Krakowska


Skutki burzy w Radomsku i powiecie:

Niektóre ulice zamieniły się w jeziora wody. Problemy z przedostaniem się przez nie mieli zarówno kierowcy jak i piesi. Spora ilość deszczówki zebrała się przy stacji benzynowej na ul. Krakowskiej, gdzie studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem tak dużej ilości wody. O kilkanaście centymetrów przybrała również nasza Radomka.

Z powodu intensywnie padającego deszczu organizatorzy procesji ku czci św. Jadwigi, patronki Radomska zrezygnowali z postojów przy ołtarzach umiejscowionych  przy Urzędzie Miasta, I Liceum Ogólnokształcącym i przychodni przy ulicy Armii Krajowej.

Radomszczańscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Interweniowali w blisko 20 przypadkach. Strażacy wyjeżdżali do podtopień posesji z ulic: Chabrowej, Przedborskiej, Sienkiewicza, Sanickiej, Różanej, Malinowej oraz gmienie Ładzice. Usuwali powalone drzewa na drodze w gminie Przedbórz.

W Rzejowicach od uderzenia pioruna zapaliły się trzy budynki gospodarcze. Pożar, który trwał blisko osiem godzin, gasiło ponad 30 strażaków z OSP i PSP. Straty oszacowano na 239 tys. zł.

Wasze relacje:

Zaalarmował nas także Internauta Krzysiek, że zalało posesje przy ul. Chrobrego. -
Na ul. Chrobrego od lat sytuacji powtarza się. Woda zalewa mieszkańców. Mimo starań miasto nic z tym nie robi - napisał.

O wodospadach niczym Niagara na ul. Sanickiej poinformował Waldemar:
Trzeba było być na ul. Sanickiej i zobaczyć co dzieje się z wodą spływająca z ul. Żwirowej. Niczym wodospad Niagara pędziła woda z góry na dół.

O interwencję w sprawie ciągłego zalewania dojścia do szkoły podstawowej nr 8 w Radomsku na ulicy Reja, prosi Anna. - Nieważne czy mały deszcz czy wielka ulewa, główne dojście do szkoły jest niemożliwe, trzeba przechodzić przez parking. Większe dzieci jakoś sobie radzą, ale mniejsze próbują przejść i niestety brodzą w błocie i wodzie - czytamy w jej mailu do naszej redakcji.

Do naszej skrzynki trafił również film, na którym nasz Czytelnik Koku81 uwiecznił zalany odcinek ulicy Jagiellońskiej na wysokości nowego cmentarza.

Kolejny film otrzymalismy od Kuby, przedstawiający ogromną kałużę u zbiegu ulic Piastowskiej i Leszka Czarnego. Filmy do zobacznia poniżej
Masz zdjęcia i filmy ze skutków przejścia burzy nad Radomskiem? Czekamy: redakcja@radomsko24.pl

Więcej o:
burza nawałnica burza radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE