Kradzież taksówki w Radomsku

Policjanci wyjaśniają okoliczności rozboju do jakiego doszło 17 stycznia 2015 roku. Młody mężczyzna zastraszył nożem kierowcę taksówki i ukradł jego samochód.Policjanci wyjaśniają okoliczności rozboju...

Policjanci wyjaśniają okoliczności rozboju do jakiego doszło 17 stycznia 2015 roku. Młody mężczyzna zastraszył nożem kierowcę taksówki i ukradł jego samochód.

fot. archiwum Radomsko24

Policjanci wyjaśniają okoliczności rozboju do jakiego doszło wieczorem 17 stycznia 2015 roku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że młody mężczyzna wszedł do jednej z taksówek zaparkowanych przy ulicy Reymonta w Radomsku i zamówił kurs do Stobiecka Szlacheckiego, następnie posłużył się nożem i zmusił taksówkarza do wyjścia z auta. Właściciel taksówki nie chciał dobrowolnie oddać pojazdu napastnikowi. Kierowca w wyniku szarpaniny z napastnikiem doznał obrażeń ciała. Ze złamanym nosem i stłuczeniami klatki piersiowej został przewieziony do szpitala w Radomsku a następnie po opatrzeniu wrócił do domu. Pokrzywdzony Straty oszacował na ponad 40 000 zł.

Informację o tym zdarzeniu policjanci rozesłali do ościennych jednostek. W niedzielny poranek 18 stycznia taksówka została odnaleziona na terenie powiatu piotrkowskiego, niedaleko dyskoteki w Woli Krzysztoporskiej. Po wykonaniu oględzin samochodu pojazd został przekazany właścicielowi. Policjanci zabezpieczyli też monitoring oraz ustalili ewentualny rysopis sprawcy. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia danych sprawcy rozboju. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE