Kradli perfumy i klocki Lego

Kradli perfumy i klocki Lego Fot. KPP w Bełchatowie

Bełchatowscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży perfum różnych marek oraz klocków lego z dyskontów na terenie miasta. Wartość strat oszacowano na blisko 3 tys. zł. Amatorom cudzego mienia na gościnnych występach grozi kara do 5 lat więzienia.

Bełchatowscy policjanci pracowali nad sprawami kilku kradzieży, które miały miejsce w drogeriach na terenie miasta. W styczniu i lutym 2020 roku z dwóch dyskontów złodzieje skradli drogie perfumy. W obu sklepach złodzieje wybierali perfumy tych samych marek.

Pracując nad ustaleniem sprawców policjanci analizowali różne informacje i sprawdzali każdy pojawiający się trop. Okazało się, że w tych samych drogeriach w okresie listopada i grudnia 2019 roku również skradziono podobne perfumy oraz klocki lego. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 3 tysiące złotych. Ustalenia wskazywały na to, że sprawcami wszystkich kradzieży są te same osoby.

Policjanci przeanalizowali zapisy monitoringów sklepowych. Okazało się, że wizerunki i sposób działania sprawców zarejestrowały kamery. Kryminalni ruszyli ich tropem, docierali do rożnych miejsc i osób. W sprawie opublikowany został również wizerunek mężczyzn. Ta próba identyfikacji sprawców nie przyniosła jednak przełomu w sprawie.

Policjanci działali wielotorowo. Ich dociekliwość zaowocowała. 12 maja 2020 roku kryminalni na bazie swoich własnych ustaleń trafnie wytypowali sprawców.

Zatrzymani zostali mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w wieku 19 i 20 lat.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
policja bełchatów policja kradzież perfum klocki lego kradzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE