Kosiarka samojezdna - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Kosiarka samojezdna - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Koszenie to dla wielu mieszkańców domów jednorodzinnych prawdziwe utrapienie. Odgłos, który usłyszeć można w sobotni poranek, sprawia, że wielu z nas cierpnie skóra na plecach. Istnieje prosty sposób, by koszenie przebiegało zdecydowanie sprawniej. Kosiarki samojezdne to swego rodzaju bezobsługowe roboty, które pozwalają zaoszczędzić sporą ilość czasu, który przeznaczyć można na przyjemności, a nie obowiązki.

Cena nie jest najważniejsza

Kupując kosiarki samojezdne, sporo osób wybiera opcje najtańsze, które mogą okazać się niewystarczające do naszego trawnika. Przeglądając popularny ranking kosiarek widać, że na szczycie listy nie znajdują się kosiarki najlepsze, a najtańsze. To sprawia, że zakup taki może okazać się niewypałem.

Każdy robot do koszenia powinien być dobierany do wielkości powierzchni, którą będzie kosił. Jeśli wybierzemy model ze słabym akumulatorem, to koszenie będzie długie i mało efektywnie. Kupując kosiarkę samojezdną, chcemy przecież, by trawa skoszona była na odpowiednią wysokość, a cała praca wykonana została w maksymalnie krótkim czasie. To wszystko sprawia, że podczas wyboru sprzętu nie warto kierować się wyłącznie ceną.

Warto odrzucić kosiarki najtańsze oraz najdroższe i skupić się na najważniejszych parametrach.

Parametry techniczne, na które trzeba zwracać szczególną uwagę.

Dobry ranking kosiarek samojezdnych powinien zawierać podstawowe parametry techniczne, które pozwolą nam dokonać odpowiedniego wyboru. Jakość akumulatora to jeden z ważniejszych parametrów, ale nie jedyny, na który trzeba zwracać uwagę w trakcie zakupu. Dobre kosiarki umożliwiają wybór wielu stref koszenia. Funkcja ta pozwala na skoszenie nawet trudno dostępnych miejsc takich jak skarpy, czy przestrzenie między innymi roślinami.

Niezwykle istotna jest też jakość wykonania obudowy robota. Słabej jakości plastik użyty w wielu tanich kosiarkach sprawia, że jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednie wzmocnienia zapewniają ochronę w momencie kontaktu kosiarki z przeszkodą.

Wybierając robota koszącego, warto zdecydować się na sprzęt, który oferuje możliwość sterowania przez Wifi. Większość modeli, które są na szczycie rankingu kosiarek, gwarantuje dostęp do aplikacji umożliwiającej kontrolę pracy i korygowania ustawień. To wygodny i bardzo intuicyjny sposób obsługi kosiarki.

Czy warto kupić kosiarkę samojezdną?

Jeśli koszenie kojarzy nam się z cotygodniową torturą i wolelibyśmy zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne przyjemności, to zakup robota wydaje się odpowiednią opcją. Właściciele tych urządzeń chwalą je za bezosobowość i spore oszczędności czasu. Co ważne roboty koszące nie zbierają trawy, a tną je na małe kawałki. Takie mulczowanie sprawia, że użyźniamy glebę i zapewniamy jej większą ilość ekologicznych składników pokarmowych.

Dobry robot koszący umożliwia zachowane trawnika w nienagannej kondycji przez cały rok. Stosując takie rozwiązania, unikamy nadmiernego wzrostu trawy, a to poprawia jej wygląd i powoduje maksymalne zagęszczenie darni.

Wydaje się więc, że zakup kosiarki samojezdnej to idealne rozwiązanie, które oszczędza czas i zapewnia piękny trawnik przez cały rok.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE