Kordian Kaźmierczak z Radomska wygrał stypendium w Dolinie Krzemowej w USA

Kordian Kaźmierczak z Radomska wygrał stypendium w Dolinie Krzemowej w USA Fot. arch. redakcji

Kordian Kaźmierczak stypendium Queen Hedvig Scholarship 2024 w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. - Udało się! We wrześniu lecę do USA - pochwalił się Kordian w mediach społecznościowych.

Queen Hedvig Scholarship to międzynarodowy program stypendialny, skierowany do wybitnych uczniów szkół średnich. Celem stypendium jest organizacja tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA. Podczas wyjazdu w dniach 21-29 wrzesnia stypendyści będą mieli okazję odwiedzić Uniwersytety:, oraz prestiżowe korporacje amerykańskie np. Meta, a także odwiedzić takie miasta jak San Francisco, Oakland czy Cupertino. Poza wyjątkowymi miejscami zorganizowane będą spotkania z wybitnymi naukowcami oraz liderami wiodących firm.

- Chciałem jeszcze raz bardzo mocno podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali i pomagali w dotarciu do jak największej ilości osób. Udało nam się zgromadzić 2 686 głosów co w połączeniu z 26,45 punktami przyznanymi przez komisje rekrutacyjną pozwoliło mi na zajęcie 3. miejsce z 30 stypendystów - mówi Kordian.

Kordian zanim dostał się do finału przeszedł pierwszy etap rekrutacji. Polegała na rozmowie z komisją stypendialną w języku angielskim. Transmisję można zobaczyć na platformie YouTube. A potem już tylko kilkudniowe głosowanie, które jak widać Kordianowi bardzo pomogło.

Kordian  Kaźmierczak jest uczniem 4 klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie o profilu technik automatyk. Pochodzi z Radomska, gdzie uczęszczał do PSP nr 7. Już od pierwszej klasy podstawówki interesował się zjawiskami fizycznymi. Zafascynowany literaturą i filmami science fiction tworzył własne projekty techniczne. Jego hobby to projektowanie i druk 3D, wyczynowa jazda na rowerze, elektryka oraz militaria. Działa też w ZHP.

Wielkie gratulacje!

Więcej o:
kordian głosowanie staż stypendiu kordian kaźmierczak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE