Pomóż rozwinąć skrzydła Kordianowi z Radomska w Dolinie Krzemowej

Pomóż rozwinąć skrzydła Kordianowi z Radomska w Dolinie Krzemowej Fot. arch. prywatne

Kordian Kaźmierczak z Radomska ma szansę na wyjazd do Doliny Krzemowej w USA i stypendium Queen Hedvig Scholarship. Aby to się udało potrzebne są Wasze głosy w internetowym głosowaniu.

Kordian  Kaźmierczak jest uczniem 4 klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie o profilu technik automatyk. Pochodzi z Radomska, gdzie uczęszczał do PSP nr 7. Już od pierwszej klasy podstawówki interesował się zjawiskami fizycznymi. Zafascynowany literaturą i filmami science fiction tworzył własne projekty techniczne. Jego hobby to projektowanie i druk 3D, wyczynowa jazda na rowerze, elektryka oraz militaria.

- Obecnie działam w Związku Harcerstwa Polskiego pełniąc funkcje drużynowego 4. Radomszczańskiej Drużyny Harcerzy im. gen. Józefa Hallera. Swoją postawą staram się szerzyć wartości patriotyczne oraz wychowywać młodszych harcerzy. Od 2 lat organizuję cotygodniowe zbiórki oraz zajęcia na obozach letnich i zimowych. Praca z młodzieżą daje mi wiele satysfakcji, a wspólne sukcesy motywują do dalszego działania - mówi o sobie Kordian.

- Staram się o stypendium Queen Hedvig Scholarship w USA, które pozwoli mi na rozwinięcie skrzydeł i zdobycie nowych doświadczeń. Dzięki temu programowi zdobędę możliwość poznania od wewnątrz najważniejszych instytucji i firm w Dolinie Krzemowej, takich jak:  Stanford University i UC Berkeley, SRI International, NASA - dodaje.

Kordian Kazimierczak jest po 2. etapie rekrutacji, który polegał na rozmowie z Komisją Stypendialną w języku angielskim. Całość transmitowana była na platformie YouTube.

Przede młodym radomszczaninem mną ostatni etap – głosowanie! Jest ono całkowicie bezpłatne i bezpieczne. Link do głosowania jest TUTAJ. Głosowanie rozpoczęło się 2 czerwca o godz. 23.59, a skończy o godz. 23.59 w dniu 9 czerwca.

Osiągniecie Kordiana to:

- I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Szkolna Liga Mechatroniki” w roku szkolnym 2023/2024 za zaprojektowanie cyklicznego układu elektropneumatycznego
- tytuł laureata za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Technicznej „Mistrz techniki to ja” w roku szkolnym 2022/2023 za skonstruowanie noktowizora cyfrowego
- udział w międzynarodowym wyzwaniu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat  2023/2024, którego głównym celem było zbudowanie przez zespół sondy badawczej o rozmiarach 66 x 115 mm, która miała zostać wystrzelona na ok. 2 km w powietrze. W projekcie odpowiedzialny byłe za komunikacje radiową, system spadochronu oraz projekt 3D łazika. Doszliśmy do trzeciego z czterech etapów
- od pierwszego roku nauki w Kleszczowie otrzymuje patronackie stypendium PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów przeznaczone dla uczniów z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych
- pozytywna ocena praktyk zawodowych w WBS Treining w Dreźnie „Projektowanie w programie AutoCAD 2D i Inventor 3D – elementy zawieszenie samochodowego”

Dodajmy, że Queen Hedvig Scholarship to międzynarodowy program stypendialny, skierowany do wybitnych uczniów szkół średnich. Celem stypendium jest organizacja tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA. Podczas wyjazdu w dniach 21-29.09.2024 stypendyści będą mieli okazję odwiedzić Uniwersytety:, oraz prestiżowe korporacje amerykańskie np. Meta, a także odwiedzić takie miasta jak San Francisco, Oakland czy Cupertino. Poza wyjątkowymi miejscami zorganizowane będą spotkania z wybitnymi naukowcami oraz liderami wiodących firm. Dodatkowo stypendyści doświadcza amerykańskiej kultury oraz społeczności studenckiej.

Więcej o:
kordian stypendium kordian kaźmierczak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE