Kopnął w samochód, bo przejechał za blisko

Kopnął w samochód, bo przejechał za blisko Fot. KPP Radomsko

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodu. Sprawca kopnął w auto, bo w jego odczuciu przejechało zbyt blisko niego. Za takie zachowanie 33-letniemu radomszczaninowi grozi kara do 7 lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Do uszkodzenia mienia doszło 31 marca 2021 roku na jednej ze stacji paliw w Radomsku. Wówczas sprawą zajęli się kryminalni. Ich działania doprowadziły do zatrzymania 33-letniego mężczyzny.

- Z relacji pokrzywdzonego wynika, że kiedy wyjeżdżał ze stacji do jego auta podbiegł jakiś mężczyzna i kopnął w bok toyoty. Straty oszacowano na 1500 złotych. 33-latek do policyjnej celi trafił 12 kwietnia 2021 roku. Podczas rozmowy ze śledczymi stwierdził, że kierowca toyoty go zdenerwował, ponieważ przejechał zbyt blisko niego. Ponadto, był pijany i dlatego nie kontrolował swojego zachowania – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do uszkodzenia mienia. 33 – latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. A co się z tym wiąże, sąd może zwiększyć karę i skazać go nawet na 7 lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko uszkodzenie samochodu zatrzymanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE