Konkurs „Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”

Konkurs „Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” Fot. POT

Trwa konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca.

Dobre jedzenie, piękna przyroda, cisza i spokój – za to kochamy polską wieś. Kojarzona jest również z gościnnością i bogatym dziedzictwem kulturowym. W ostatnich latach dynamicznie rozwija się turystyka czerpiąca z tego potencjału.

Rozpoczęła się druga edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”, której celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności. Celem działań Polskiej Organizacji Turystycznej jest zwiększenie zainteresowania taką formą turystyki i gospodarcze aktywizowanie obszarów wiejskich, bazując na ich potencjale.

Polska Organizacja Turystyczna wybierze 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej. Poszukiwani są ludzie umiejący wykorzystać magię polskiej wsi do budowy własnej oryginalnej oferty – począwszy od bazy noclegowej, przez warsztaty i zajęcia edukacyjne, gry terenowe, menu oparte na lokalnych produktach, aż po organizację cyklicznych wydarzeń nawiązujących do tradycji wsi.

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do konkursu właścicieli obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania.

Kandydatury można zgłaszać na stronie nawsinajlepiej.polska.travel w następujących kategoriach:

- Wypoczynek u rolnika;

- Wypoczynek na wsi;

- Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi;

- Tradycyjna kuchnia polskiej wsi.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca.

Nagrody

Zwycięzcy konkursu otrzymają statuetki, a wszyscy laureaci dyplomy z nadanym tytułem „dobrej praktyki” w roku 2019. Każdy z wyróżnionych zaprezentuje się w albumie, który zostanie wydany w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Wszystkie nagrodzone miejsca i atrakcje będą odwiedzane przez profesjonalnych fotografów i blogerów turystycznych. Zdjęcia i relacje będą na bieżąco publikowane w naszym serwisie w zakładce Aktualności. Zdjęcia z sesji fotograficznej pozostaną także do dyspozycji zwycięzców.

Więcej o:
polska organizacja turystyczna konkur na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE