Konkurs matematyczny PoKoMatu.

Piąta edycja Konkursu Matematycznego PoKoMat już za nami.

Piąta edycja Konkursu Matematycznego PoKoMat już za nami.

 

Paweł Pokusiński z I LO w Radomsku okazał się najlepszym matematykiem powiatów: radomszczańskiego, piotrkowskiego, częstochowskiego oraz bełchatowskiego. Został on również najlepszym matematykiem w powiecie radomszczańskim.

 

II miejsce zajęli Roman Chomik i Maciej Serwin z I LO w Bełchatowie, a wyróżnienie przypadło w udziale Andrzejowi Rakowi z II LO w Radomsku.

 

Najlepszą uczennicą powiatu okazała się Anna Nowicka z II LO w Radomsku.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

 

Konkurs Matematyczny PoKoMat organizują nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku i I Liceum Ogółnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Piąta edycja składała się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych, podczas których uczniowie w tym samym czasie rozwiązywali zestawy zadań testowych, oraz finału, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Wtedy to licealiści rozwiązywali zadania w ramach testu otwartego.

 

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski oraz Instytut Matematyki i Informatyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Więcej o:
konkurs matematyczny pokomat i lo mechanik matematyka szkoła
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE