Koniec zwężeń na A1 od Kamieńska do Piotrkowa Tryb.

Koniec zwężeń na A1 od Kamieńska do Piotrkowa Tryb. Fot. GDDKiA

W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na odcinku budowanej autostrady A1, od środy, 21 grudnia 2022 r. między Kamieńskiem i Piotrkowem Trybunalskim znikną ostatnie zwężenia.

- Przed niespełna miesiącem udostępniliśmy cały odcinek zachodniej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem (w kierunku Katowic), gdzie kierowcy mieli do dyspozycji jej pełną szerokość, czyli trzy pasy ruchu. Na jezdni wschodniej w pierwszej kolejności konieczny był demontaż tzw. separatorów ruchu. Kolejnym krokiem było zlikwidowanie tymczasowego oznakowania poziomego i wprowadzenia oznakowania docelowego – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA. 

Prace związane z usunięciem tymczasowego oznakowania poziomego właśnie się zaczęły i do 21 grudnia powinny się zakończyć. Nie będzie to jednak równoznaczne z wprowadzeniem maksymalnej prędkości, jaka obowiązuje na autostradzie, czyli 140 km/h.

- Dalej będziemy się poruszali po placu budowy i do jej zakończenia będzie tam obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Maksymalną prędkość autostradową będzie można wprowadzić dopiero po zakończeniu kontraktu, co nastąpi wiosną przyszłego roku.  Maksymalna dozwolona na tym odcinku prędkość zostanie podniesiona z 70 do 100 km/h. Apelujemy jednak o rozwagę i ostrożność – zauważa Maciej Zalewski.

Więcej o:
województwo łódzkie a1 gddkia zwężenia autostrada
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE