Koniec remontu kamienicy przy Narutowicza

Dobiegł końca trwający blisko 14 miesięcy remont i modernizacja zabytkowej kamienicy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Narutowicza w Radomsku zakończyła się.

Dobiegł końca trwający blisko 14 miesięcy remont i modernizacja zabytkowej kamienicy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Narutowicza w Radomsku zakończyła się. Remont przeszła elewacja, dach, wnętrze budynku i jego otoczenie.Po pracach remontowych w kamienicy jest 10 lokali mieszkalnych, o powierzchni od 35 do 46 metrów kwadratowych. Są wyposażone w media: centralne ogrzewanie, wodę - również ciepłą z sieci miejskiej, energię elektryczną itp.

Mieszkania są wykończone "pod klucz", czyli pomalowane, z podłogami panelowymi, na ścianach w kuchniach i łazienkach są położone płytki ceramiczne. Zamontowane są także kabiny prysznicowe, umywalki, sedesy i zlewozmywaki. Wnętrza nowoczesne, zaś elewacja wykończona z dbałością o architektoniczne detale - mówi Arkadiusz Gaik, prezes TBS.

Nad pracami budowlanymi czuwał konserwator zabytków. Kamienica ma bowiem ponad 120 lat.

Standard odnowionych mieszkań pozwolił dokonać zgodnie z przepisami przekwalifikowania z lokali socjalnych na komunalne. Zasiedlanie kamienicy rozpocznie się pod koniec wakacji. Jak zapowiada prezes spółki, wróci tu część rodzin, które mieszkały w kamienicy przed remontem. Wprowadzą się tu także rodziny, które mieszkają w zasobach TBS, ale otrzymają lokale o wyższym standardzie, jako swego rodzaju premię za wieloletnie terminowe regulowanie czynszu i nie stwarzanie żadnych problemów we współżyciu sąsiedzkim itp.

Modernizacja kamienicy kosztował ponad 1 mln 600 tys. zł. Niecały milion pochodził z budżetu miasta, zaś pozostałe około 650 tys. zł to dotacja z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego pozyskana przez TBS.

źródło: radomsko.pl

Więcej o:
kamienica kościuszki remont tbs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE