Koniec rekrutacji do szkół średnich

Koniec rekrutacji do szkół średnich

25 czerwca w samo południe zakończył się pierwszy etap naboru do szkół średnich prowadzonych przez Powiat Radomszczański. Wiadomo już, że dla absolwentów przygotowano więcej miejsc niż jest chętnych. Utworzonych zostanie prawdopodobnie 59 klas pierwszych, a nie jak wcześniej planowano, 62 klasy.

Elektroniczny system naboru do pierwszych klas umożliwiał uczniowi zalogowanie się do trzech szkół, a w ramach tych szkół do wyboru kilku klas (przy czym należało wpisać szkołę i klasę tzw. pierwszej preferencji).

Porządkowanie danych w systemie elektronicznym potrwa do 12 lipca. 16 lipca w szkołach powieszone zostaną listy uczniów przypisanych do poszczególnych oddziałów. Do 25 lipca uczniowie powinni potwierdzić wolę uczęszczania do konkretnej klasy.

Wśród absolwentów gimnazjów i podstawówek największą popularnością cieszy się Zespół Szkól Elektryczno – Elektronicznych (nawet po dwóch kandydatów na jedno miejsce w klasie ze specjalnością technik informatyk, 129 chętnych na 68 miejsc), a wśród liceów – I LO w Radomsku (174 chętnych na 170 miejsc, największym zainteresowaniem cieszy się profil biologiczno-chemiczny - 57 chętnych na 34 miejsca).

Mniej klas niż planowano powstanie zapewne w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska (6 zamiast 8 oddziałów techn. i 5, a nie 6 – branżowych).

Około 175 (z 2238) absolwentów podstawówek i gimnazjów z terenu powiatu nie zalogowało się do systemu naboru, a to oznacza, że wybrali np. ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, ZSP w Kamieńsku lub placówkę poza powiatem (w tym szkoły o profilach artystycznych lub sportowych).

Więcej o:
nabór szkoła szkoła średnia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE