Koniec prac brukarskich na ul. Reymonta

Koniec prac brukarskich na ul. Reymonta

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie rewitalizacji ul. Reymonta w Radomsku. Wykonawca inwestycji wykonał już wszystkie prace brukarskie.

Mimo, iż prace brukarskie dobiegły końca, droga jest wciąż nieprzejezdna. Jest to konieczne, ponieważ trwa proces wiązania podbudowy jezdni. Ruch na ulicy Reymonta zostanie przywrócony na początku marca. Cała inwestycja zakończy się natomiast w kwietniu. Wiosną prowadzone będą prace związane z montażem donic, w których pojawią się ozdobne rośliny. Pojawią się również pozostałe elementy małej architektury, takie jak chociażby ławki. Wykonywane będzie także oznakowanie poziome jezdni. W rejonie Domu Rzemiosła powstanie teren rekreacyjny, na którym znajdzie swojej miejsce Ławeczka Reymonta.

Po zakończeniu wszystkich prac na ul. Reymonta zostanie stworzona otwarta i nowoczesna przestrzeń. W zakres inwestycji weszło m.in. zwężenie jezdni do szerokości 4 m oraz budowa chodników z płyt granitowych. Powstał też nowy szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, czy miejsce do organizacji happeningów.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta rewitalizacja koniec prac brukarskich inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE