Koniec piłkarskiego klubu KS Niedośpielin

Koniec piłkarskiego klubu KS Niedośpielin Fot. KS Niedośpielin

To już jest koniec klubu KS Niedośpielin. Dotychczasowy sponsor wycofuje się ze sponsorowania drużyny, a klub zostaje zlikwidowany po 11 latach obecności na piłkarskiej mapie.

Ostatni mecz w lidze okręgowej zawodnicy z Niedpośpielina zagrali 30 czerwca z MGKS Drzewica. Na pożegnanie wygrali 3:0. Dwie bramki zdobył Seweryn Kowalski, jedną Adrian Malicki. Ostatecznie w lidze zajęli 7. miejsce.

Po spotkaniu na facebookowym profilu klubu ukazał się pożegnalny wpis

Koniec. Dzisiaj odbył się ostatni mecz naszego zespołu w klasie okręgowej. Cud, na który wszyscy liczyliśmy chyba jednak nie nadejdzie. Wiele spotkań rozegranych w Niedospielinie będziemy jeszcze długo wspominać. Były mecze w Pucharze Polski z dużo wyżej notowanymi rywalami, wygrane spotkania derbowe. Na naszym obiekcie dwa razy mogliśmy cieszyć się z awansów najpierw do klasy A, później do klasy okręgowej. W naszych szeregach mieliśmy świetnych zawodników. Każdy nasz kibic ekscytował się każdym okienkiem transferowym. Pierwszym najgłośniejszym transferem naszego klubu było sprowadzenie Dawida Janowskiego z Pilicy Przedbórz. Później do naszego zespołu dołączył Adrian Malicki. Najgłośniejszy nasz transfer to ten ostatni jaki przeprowadziliśmy - do naszego zespołu dołączył Czarek Stefańczyk. Kadrowo nasz zespół wyglądał bardzo dobrze. Trenerzy, którzy prowadzili nasz zespół również zasługują na słowa uznania. Dariusz Frączyk wprowadził nasz klub do klasy okręgowej, później jego pracę kontynuował Dawid Janowski, a w ostatnim czasie uznany w naszym regionie trener Andrzej Dec.

Na pewno każdy z nas będzie śledził losy naszych byłych zawodników. Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy na piłkarskim szlaku. Jednak każdy z nas będzie już członkiem innej drużyny. Nie będziemy już tworzyć kolektywu, który zbudowaliśmy w Niedośpielinie. Wielu naszych rywali cieszy nasz los - wielu klasowych zawodników będzie szukało teraz nowego klubu. Jednak niewątpliwym minusem tej sytuacji jest fakt, że już nikt nigdy nie stanie do walki z naszym zespołem. Zespołem, który budowany był z prywatnych pieniędzy, a motywacja w takich meczach jest wyjątkowa. Nie będzie już derbowych spotkać. Tylko hejterzy, których wobec naszego klubu nie brakowało, z satysfakcja będą mogli powiedzieć - a nie mówiłem?

To, że Klub Sportowy Niedośpielin przestał istnieć, nie jest w żaden sposób winą Gminy Wielgomłyny. Nasz klub przestaje istnieć, ponieważ taka decyzja została podjęta przez Zarząd oraz sponsora klubu. My jako działacze, jedynie wyrażamy żal, że nie otrzymaliśmy większego wsparcia. Nie mieliśmy zamiaru atakować nikogo o rozwiązanie naszego klubu. Rozumiemy wszystkie emocje które są związane z ostatnimi wydarzeniami, jednak sytuacja już nie ulegnie zmianie - trzeba pogodzić się z zaistniałą sytuacją i rozstać się ze wszystkimi stronami w zgodzie.

Więcej o:
ks niedośpielin koniec ks niedośpielin klub ks niedośpielin
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE