Koniec oczekiwania w Radomsku. RKS wreszcie wygrał mecz na własnym stadionie

RKS Radomsko w końcu wygrał mecz na własnym stadionie w obecnym ligowym sezonie. W pierwszym dniu września zawodnicy trenera Pawła Ściebury pokonali ŁKS III Łódź 3:1 (1:1).

Klub wciąż prezentuje nowych graczy, którzy zasilili drużynę. Nowym nabytkiem został 23-letni Damian Warnecki. Ofensywny zawodnik w przeszłości bronił barw m.in. Legii Warszawa, z którą wywalczył puchar Polski, GKS-u Bełchatów, w którym uzbierał 56 oficjalnych występów i awans do trzeciej ligi czy Skry Częstochowa, z którą wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. Ostatnio był związany z GKS Pniówek Pawłowice, w którym był podstawową postacią na boisku. Na swoim koncie ma 25 występów w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie zdobył 10 goli, zaliczając przy tym 4 asysty. Następnie zahaczył o występy w 1. lidze (4), 2. lidze (41) oraz 3. lidze (35). Zawodnik był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Damian Warnecki zagrał od pierwszej minuty w spotkaniu z ŁKS III Łódź. W składzie gospodarzy zabrakło m.in. Wiktora Płanety. Zawodnik zmaga się z drobnym urazem i jego absencja potrwa jeszcze ok. 2 tygodni.

W niedzielnym spotkaniu na prowadzenie wyszli goście. W 13. min. sędzia podyktował rzut karny dla łodzian. Jedenastkę na bramkę zamienił Kacper Popławski. Chwilę wcześniej Popławski oraz gracz RKS Jakub Szczepaniak zostali ukarani przez arbitra żółtymi kartkami. Do wyrównania doprowadził Vinicius Ferreira w 21. min. Na początku drugiej połowy przewagę zaznaczyli gospodarze co przyniosło bramkę w 69. min. Jej autorem został Damian Warnecki. Trzecią bramkę dorzucił wprowadzony po przerwie Paweł Juchnik. I to był było tyle jeśli chodzi o gole w tym meczu. RKS odniósł pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach.

Wyjściowa jedenastka RKS: D. Niźnik – B. Chłód, J. Szczepaniak, B. Machaj, J. Górlaczyk, V Ferreira, D. Flaszka, D. Warnecki, L. Giovani, St. Domaniecki, P. Bańczyk

W tabeli czwartej ligi z kompletem zwycięstw prowadzi Widzew II Łódź. RKS jest czwarty a do lidera traci już siedem punktów.

Następnym rywalem żółto-niebieskich będzie obecny wicelider tabeli KS Kutno. Drużyna z Kutna w tej kolejce zremisowała wyjazdowe spotkanie w Sulejowie z miejscowym Skalnikiem 3:3, choć wygrywała już 1:3. Kutnianie od 16. min. grali w dziesiątkę. Hat-tricka dla Skalnika ustrzelił Jakub Szlaski. Początek meczu RKS-KS Kutno o godz. 11.00 w sobotę 7 września.

W przerwie spotkania z ŁKS III Łódź, Łukasz Dryja prezes RKS Radomsko i Daniel Pietralik dyrektor Akademii Młodego Piłkarza, wręczyli Rafałowi Bałeckiemu (były gracz RKS) wylicytowaną za 2600 zł koszulkę meczową żółto-niebieskich z podpisami zawodników. Koszulka była licytowana w mediach społecznościowych klubu. Dochód został przeznaczony na leczenie małej Amelki. Rodzicie wraz z dzieckiem byli obecni także na spotkaniu i włączyli się w przekazanie trykotu.