Koniec izolacji DPS w Radomsku i Radziechowcach

Koniec izolacji DPS w Radomsku i Radziechowcach Fot. Powiat Radomszczański

- W najbliższych dniach nastąpi koniec całkowitej izolacji Domów Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach – zadecydował we wtorek po południu (26 maja), Zarząd Powiatu Radomszczańskiego.

Od trzech tygodni nie odnotowano na terenie naszego powiatu nowych zachorowań wywołanych wirusem COVID–19.

– Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję o odwołania stanu skoszarowania personelu Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez powiat. W DPS w Radomsku nastąpi to 1 czerwca, a 3 czerwca DPS w Radziechowicach – informuje starosta Beata Pokora.  

Kilka dni temu stan izolacji zniesiono również w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej „Kamil” w Strzałkowie.

Nadal personel i podopiecznych obowiązuje jednak szereg obostrzeń sanitarnych, mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednostki wyposażone są w środki do dezynfekcji, a personel – w środki ochrony indywidualnej.

Od siedmiu tygodni pracownicy Domów Pomocy Społecznej przez siedem dni z rzędu pozostawali ze swymi podopiecznymi noc i dzień. Teraz po pracy będą już wracać do swych domów.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że słowa to zbyt mało, by wyrazić wdzięczność dla pracowników, którzy podjęli ten trud. Dziękuję Państwu za odpowiedzialność i poświęcenie – podkreśla starosta Beata Pokora.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko kamil placówka kamil dps radziechowice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE