„Koniczynka” świętowała dziesiąte urodziny

„Koniczynka” świętowała dziesiąte urodziny Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, 3 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku świętowano urodziny Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Stowarzyszenie to od 10 lat zmienia rzeczywistość osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym. W trakcie uroczystości wręczono nagrodę Filantropa Roku 2021.

Podczas uroczystości Katarzyna Chybała, prezes „Koniczynki” przypomniała gościom początki istnienia stowarzyszenia.

- Od początku swego istnienia staramy się pomóc zarówno chorym dzieciom jak i ich opiekunom. Udało się zrobić bardzo dużo, możemy się chlubić także tym, że oprócz tego, że proponujemy kompleksowy ośrodek, w którym mamy wszystko, to pomagamy rodzicom starać się o pieniądze na rehabilitację ich dzieci – mówiła Katarzyna Chybała.

W pierwszym etapie działalności Stowarzyszenie skupiło się na wsparciu rodziców i aktywizacji dzieci, w kolejnych latach podjęto ogromne wyzwania, jakim było utworzenie Centrum Terapii Koniczynka. Udało się i Centrum Terapii Działa w budynku po byłej pralni Szpitala Powiatowego w Radomsku. Koniczynka może pochwalić się wieloma rodzajami prowadzonej terapii a do tego sukcesami w rehabilitacji i ciągle rosnącą rzeszą klientów.

- Jestem mamą Marysi, Marysia jest z „Koniczynką” związana już niemal od początku swojego życia. Trafiliśmy do „Koniczynki” kiedy miała roczek. Była dzieckiem średnio rokującym. Nikt nie potrafił powiedzieć jak to dalej będzie przebiegało. Dzięki temu, że trafiliśmy do „Koniczynki” jest ona tak fajnym dzieckiem, może się komunikować, chodzić, bawić z równieśnikami. W „Koniczynce” dostaliśmy wszechstronną pomoc. Dziekuję za to, że mogłam przyjść tutaj z Marysią, wziąć ją za rękę i cieszyć się jej postępem - mówiła na scenie jedna z mam.

Podczas uroczystości wręczono nagrodę Filantropa Roku 2021 – został nim Robert Głód (firma Rufex). Robert Głód przekazał na rzecz „Koniczynki” wiele mebli, które były lub są licytowane, a dochód z licytacji trafia na konto Stowarzyszenia i pomaga w prowadzeniu terapii. Filantrop Roku zdecydował się oddać na licytację także „Serduszko WOŚP”.

Na koniec urodzinowego spotkania z recitalem wystąpili Wiktoria Wlaźlik i Michał Drezner z Wrocławia.

Przygotowano także urodziną Fotobudkę.

Prezes Katarzyna Chybała zapowiedziała także, że od listopada w Centrum Terapii dostępna ma być komora hiperbaryczna. Terapię w komorze hiperbarycznej zaleca się osobom cierpiącym z powodu szeregu schorzeń i dolegliwości o przebiegu ostrym i przewlekłym.

Jeżeli ktoś chce dołączyć do działań „Koniczynki ”może:
– przekazać 1% z podatku, KRS: 0000380316
– przekazać darowiznę, Nr konta: 21 1600 1462 1861 1838 4000 0001
– wesprzeć konkretnego podopiecznego TERAPIA ZAWIESZONA
– przekazać fant lub wziąć udział w licytacji na rzecz „koniczynkowych szczęść”
– przekazać darowiznę rzeczową.

Więcej o:
koniczynka radomsko Radomsko Koniczynka IG Instagram Koniczynka Koniczynka Radomsko Centrum Rehabilitacji 10 lecie Koniczynki Radomsko Urodziny Koniczynki w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE