Konferencja „Twórczo, zdrowo, kolorowo” z udziałem PSP nr 4 w Radomsku

Konferencja „Twórczo, zdrowo, kolorowo” z udziałem PSP nr 4 w Radomsku Fot. PSP nr 4

Pod takim hasłem 20 marca w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Łękińsku odbyła się konferencja sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Jako szkoła posiadająca Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, PSP nr 4 w Radomsku została zaproszona do udziału w konferencji oraz gali podsumowującej realizację programu w SP w Łękińsku, która ubiega się o przedłużenie certyfikatu. PSP nr 4 reprezentowały szkolne koordynatorki programu: Karolina Terlicka i Agnieszka Szwedzik.

Dla przypomnienia. W 2023 roku tylko 19 szkół w Polsce otrzymało Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, w tym Reymontówka na Bugaju.

Prezentację działań prozdrowotnych realizowanych w ramach programu SPZ oraz wyników ewaluacji i wniosków prowadziła szkolna koordynator p. Małgorzata Jegier, zaś konferencję - Witold Stawski, regionalny koordynator sieci Szkół Promujących Zdrowie z Piotrkowa Tryb.

Najważniejszą rzeczą w życiu oprócz samego życia jest zdrowie - takie motto towarzyszyło dzisiejszemu spotkaniu w łękińskiej szkole, w którym wzięła udział cała społeczność szkoły im. M. Kopernika, rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, przedstawiciele władz gminy oraz przyjaciele szkoły uczestniczący w realizacji programu, a także koordynatorzy sieci SPZ.

Było wesoło, kolorowo i smacznie oraz oczywiście zdrowo, bo wszystkie potrawy przygotowano z produktów zdrowych i ekologicznych.

Więcej o:
psp nr 4 psp nr 4 w radomsku konferencja reymontówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE