Konferencja programowa komitetu Wioletty Pal

Konferencja programowa komitetu Wioletty Pal

2 października, w hotelu TED w Radomsku zorganizowano konwencję wyborczą Wioletty Pal, kandydatki na urząd prezydenta Radomska.

Podczas konwencji programowej, Wioletta Pal zaprezentowała kandydatów, którzy znaleźli się na listach wyborczych we wszystkich czterech okręgach do rady miejskiej.

- My tutaj w Radomsku chcąc zbudować przyjazne miasto, musimy podejmować działania ponad podziałami. Prezydent i Rada Miejska musi potrafić spojrzeć na problemy mieszkańców z różnych perspektyw i służyć realizacji idei dobra wspólnego. Dlatego właśnie jestem kandydatem niezależnym, niezwiązanym z żadną partią polityczną. To postawa, do której będąc samorządowcem jestem mocno przekonana. To ona właśnie pozwoliła mi na listach swojego KW zgromadzić tak różnych i nietuzinkowych ludzi. Ludzi, którzy potrafią ze sobą dyskutować o Radomsku, mając zupełnie różne poglądy na politykę krajową
- mówiła Wioletta Pal.

Oprócz kandydatów zaprezentowano również program. Składa się on z czterech filarów, w którym każdym z nich zawarto zagadnienia ważne dla komitetu wyborczego Wioletty Pal. Pierwszy z filarów to inwestycje. W tym zagadnieniu znalazły się takie punkty jak skwer Fajta i Kałkusińskiego, skwer Niemca, infrastruktura rejonu placu 3 Maja oraz walka z podtopieniami w centrum miasta i budowa systemu suchych zbiorników.

W drugim filarze pod nazwą bezpieczeństwo zawarto zagadnienia takie jak rozbudowa monitoringu i programu „Wypożycz kamerę”, monitoring bezpieczeństwa i stanu dróg w związku z budową autostrady A1 i obwodnicy oraz smogowy system korytarzy powietrznych i bezpieczeństwo ekonomiczne.

- Miasto bowiem nie może być przyjazne dla wybranych, musi być przyjazne dla wszystkich. Każdy musi czuć się tutaj bezpiecznie. Owo bezpieczeństwo ma charakter wielowymiarowy. Odnosi się nie tylko do bezpiecznej ulicy, szkoły, miasta w sensie terytorialnym. Odnosi się również do rynku pracy, przedsiębiorczości, edukacji, sfery socjalnej, kulturowej czy religijnej
- mówiła Wioletta Pal podczas konwencji.

Trzeci filar – miasto młodych dotyczy wolontariatów zawodowych, wyrównywania szans i korepetycji społecznych. Miasto młodych to też międzypokoleniowe ogrody społeczne w ramach utrzymania zieleni miejskiej, radomszczańskie szkoły łowcami różnych talentów oraz uniwersytety trzeciego wieku działające w mieście.

Pod hasłem „trzy schody”, czwartym filarem wyborczym, znalazły się takie zagadnienia jak utworzenie w co najmniej jednej szkole windy w każdym okręgu, wybudowanie również wind w instytucjach miejskich. To też kampania skierowana do rodziców dzieci niepełnosprawnych „Tacy sami”. To programy współrządzenia i współodpowiedzialności mieszkańców w ramach Banku Obserwatorów Społecznych oraz Przyjazny Urząd.

- Ja od nikogo i od żadnej partii nie byłam, nie jestem i nie będę uzależniona. Natomiast z pewnością będę zabiegać o wsparcie dla działań służących rozwojowi naszego miasta u każdego, kto będzie mógł nam pomóc. Bez względu na to, czy jest z PiS, PO, PSL, SLD czy jakiejkolwiek innej partii. Uważam to za swoją mocną stronę, wynikającą właśnie z mojej niezależności i bezpartyjności
- dodała na zakończenie kandydatka na prezydenta miasta Radomska Wioletta Pal.

Więcej o:
wybory wybory radomsko wybory 2018 komitet wioletty pal
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE