Konferencja prasowa władz powiatu radomszczańskiego w sprawie oddziału dziecięcego

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

We wtorek, 19 października w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbył się briefing prasowy, w którym uczestniczyły władze Powiatu Radomszczańskiego oraz dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku. Tematem spotkania z mediami było funkcjonowanie oddziału dziecięcego w radomszczańskim szpitalu.

Podczas konferencji tłumaczono, iż powodem zawieszenia działalności oddziału dziecięcego są okoliczności niezależne od szpitala, czyli brak kadry lekarskiej, a dokładnie osoby kierującej oddziałem.

- Konferencje prasowe o zabarwieniu politycznym nigdy nie były i nie są dla nas motorem do podejmowania działań, które są tak bardzo ważne dla naszego powiatu. Tym bardziej dzieci nie stawiamy po żadnej ze stron, w tej sytuacji która zaistniała. Zawsze ich zdrowie oraz życie było i będzie dla nas priorytetem. Dlatego niezwłocznie po tym jak zakończyła się trzecia fala pandemii przystąpiliśmy do działań, żeby wrócić funkcjonowanie oddziału pediatrii w strukturach naszego Szpitala. Od 1 sierpnia oddział był przygotowany do działania – mówiła Beata Pokora, starosta powiatu radomszczańskiego.

Pomimo szeroko prowadzonych działań Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku nie udało się znaleźć lekarza specjalisty w zakresie pediatrii z wymaganymi kwalifikacjami, który zechciałby kierować oddziałem. Brak kadry medycznej dotyka nie tylko Radomska, jest problemem ogólnopolskim.

- Już w czerwcu szukaliśmy ordynatora, już byliśmy blisko sukcesu. Od 1 września miał już być zatrudniony kierownik, jednak na dzień przed tą datą zakomunikował nam, że jednak rezygnuje i będzie pracować w Szpitalu w Piotrkowie. Chcę jasno powiedzieć, że problem ze znalezieniem kierownika to nie jest problem finansowy. My jesteśmy w stanie dobrze wynagrodzić kierownika. Nie jesteśmy szpitalem, który się zadłuża. Trzymamy się mocno w tych aspektach ekonomicznych – mówił Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

W stanach zagrożenia życia dzieci przewożone są do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i tam otrzymują pomoc. Jeżeli wymagają specjalistycznego leczenia w warunkach szpitalnych, po zabezpieczeniu życia i zdrowia mali pacjenci transportowani są do najbliższego odpowiedniego oddziału szpitalnego.

Czytaj też:

Rodzice oczekują stanowczych działań dotyczących oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku

Oddział dziecięcy w szpitalu w Radomsku nie funkcjonuje. Powód? Brak kierownika

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Szpital powiatowy w Radomsku oddział dziecięcy szpital powiatowy w Radomsku problem oddział dziecięcy Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE