Koncert na urodziny Radomska

Fundacja „Promień Radości” z okazji 750-lecia Radomska oraz 5-lecia działalności fundacji zorganizowała koncert charytatywny. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rehabilitację 7-letniej Klaudii, która urodziła się z głębokim niedosłuchem obustronnym.

Podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury radomszczanie mogli usłyszeć najpiękniejsze piosenki z repertuaru fundacji. Wykonawcami byli młodzi podopieczni fundacji, którym towarzyszyli świetni muzycy m.in. koncertujący w stałym składzie orkiestry Piotra Rubika.  Gościem specjalnym koncertu była znana śpiewaczka operowa Małgorzata Pietryga.

- Dzisiaj gramy, śpiewamy i zbieramy dla siedmioletniej Klaudii, która urodziła się z obustronnym głębokim niedosłuchem. Niedługo czeka ją operacja wszczepienia implantu ślimakowego, później nastąpi  bardzo intensywna i długotrwała rehabilitacja.  Klaudia obecnie w zasadzie nie mówi, posługuje się językiem migowym. Po odzyskaniu słuchu będzie potrzebować nauki mowy – zauważa Waldemar Sobczyk, prezes fundacji „Promień Radości”.

Uroczysty koncert był również okazją do podsumowania pięcioletniej działalności fundacji. Jak podkreślał Waldemar Sobczyk, przez pięć lat fundacja prowadziła wiele akcji charytatywnych dla dzieci z porażeniem mózgowym, niewidomych czy z porażeniem kończyn dolnych. W sumie na potrzeby rehabilitacyjne udało się uzbierać ponad 21 tysięcy zł.

Więcej o:
koncert mdk mdk radomsko promień radości
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE