Koncert „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”

Koncert „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”

W niedzielę 15 grudnia o godz. 18.30 będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”. Na muzycznej scenie MDK wystąpi łódzki zespół Agnellus. Program koncertu „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” (jednocześnie program albumu muzycznego wydanego pod tym samym tytułem), został w całości stworzony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima. Wybrane teksty przepełnia z jednej strony niepokojący obraz wnętrza człowieka, a z drugiej pewien rodzaj nadziei, którą najlepiej wyraża metafizyka i niepogodzenie. Melancholia Tuwimowskich tekstów to piękne królestwo słów o samotności, miłości i wierze.

Wydawnictwo muzyczne „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” zostało objęte honorowym patronatem Domu Literatury w Łodzi oraz patronatem Fundacji Pasaże Pamięci. Agnellus jest wielokrotnie nagradzanym zespołem. Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie uznał, że projekt tuwimowski jest istotny dla promocji polskiej kultury za granicą i przyznał dofinansowanie wyjazdu zespołu na festiwal poświęcony Tuwimowi w Szkocji w roku 2013 w programie „Kultura polska na świecie”.

Agnellus działa w materii piosenki wysokoartystycznej. Zespół Agnellus uczestniczy w ważnych projektach związanych z regionem współpracując z Domem Literatury w Łodzi oraz z Fundacją Pasaże Pamięci w Tomaszowie Mazowiecki.

Zadanie „Bal dla ubogich – album muzyczny – Tribute to Tuwim” zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Wydawca płyty Stowarzyszenie Obszary Kultury otrzymało dofinansowanie do trasy koncertowej zespołu od Województwa Łódzkiego.

śpiew – Agnieszka Kowalska-Owczarek
gitara akustyczna – Agnieszka Nowak
gitara basowa – Tomasz Kowalski
gitara elektryczna – Daniel Machoś
perkusja – Paweł Zawierucha
gościnnie:
puzon – Grzegorz Rogala
instrumenty klawiszowe – Rafał Hajdorowicz

Wstęp za wejściówkami.

Więcej o:
mdk radomsko koncert radomsko dom kultury radomsko zespół agnellus w radomsku agnellus radomsko agnellus w mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE