Komunikat PGK w Radomsku o jakości wody i działaniach naprawczych

Komunikat PGK w Radomsku o jakości wody i działaniach naprawczych

- Woda z wodociągu zaopatrującego miasto Radomsko nie stwarza zagrożenia dla zdrowia przy jednoczesnym podjęciu odpowiednich działań naprawczych – poinformował naszą redakcję Kamil Bugdal, kierownik Działu Promocji i Rozwoju PGK w Radomsku.

- W nawiązaniu do zamieszczonego komunikatu informujemy, że prowadzone są intensywne działania naprawcze mające na celu doprowadzenie wody do parametrów wymaganych, zgodnie z obowiązującymi przepisami (chlorowanie wody w sieci wodociągowej miasta Radomska o stężeniu 0,2 mg/l chloru wolnego w wodzie, płukanie instalacji) – czytamy w nadesłanym komunikacie.

Zobacz: Woda tylko po przegotowaniu. Bakterie z grupy coli w wodociągu w Radomsku

- Informujemy również, że na podstawie wykonanych badań stwierdzono obecność w wodzie bakterii z grupy coli. Mając powyższe na uwadze, Państwowy Inspektor Sanitarny w Radomsku ocenił, że stwierdzona niezgodność nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów zwłaszcza, że prowadzone są cały czas działania naprawcze – dodano.

- Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu, dlatego apelujemy o jej gotowanie przez minimum 2 minuty. O kolejnych działaniach będziemy na bieżąco informować odbiorców usług – podkreślono w komunikacie.

Więcej o:
woda bakterie coli woda radomsko pgk pgk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE