Kompletnie pijany traktorzysta stracił przytomność i zatrzymał się na drzewie

Fot. KPP Radomsko

W piątek, 8 września 2023 r. oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Czechowiec w gminie Żytno, kierujący traktorem wjechał w krzaki i leży nieprzytomny w kabinie.

- Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ujawnili traktor oraz nieprzytomnego kierowcę. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, a następnie przewieźli go do szpitala w Radomsku. Policjanci ustalili, że przed godz. 14.00 kierujący traktorem, jadąc od miejscowości Cudków w kierunku miejscowości Borzykowa, prawdopodobnie z powodu utraty przytomności zjechał z jezdni. Wjechał w samosiejki i pokonując drogę kilku metrów wjechał w drzewo – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Musi się też liczyć z karą finansową.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
policja radomsko gmina żytno traktor pijany kierowca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE