Kompleks sportowy przy ul. Kilińskiego będzie rozbudowany. Radni zgodzili się na przedłużenie dzierżawy

Kompleks sportowy przy ul. Kilińskiego będzie rozbudowany. Radni zgodzili się na przedłużenie dzierżawy

Radni Rady Miasta w Radomsku wyrazili zgodę na przedłużenie terminu dzierżawy gruntu przy ul. Kilińskiego na okres powyżej 10 lat. Dzięki temu dzierżawca terenu będzie mógł zrealizować kolejne inwestycje, dzięki którym rozbudowana zostanie funkcjonująca już tam baza sportowa.

Obecnie na tym terenie znajdują się dwa sztuczne boiska oraz hala balonowa. Prywatny inwestor – spółka J.T.M chce wybudować trzecie boisko.

- Chcę doprowadzić do tego, by ten obiekt był wizytówką miasta. Najbliższy tego typu kompleks znajduje się w Warszawie – mówił Konrad Błachowicz ze spółki J.T.M.

Radny Paweł Pichit wnioskował, by młodzieżowe kluby piłkarskie mogły korzystać z obiektu bezpłatnie. Jak jednak podkreślał przedstawiciel spółki, prośba ta jest trudna do spełnienia.

- Prowadzimy działalność komercyjną. Myślę, że stawki, które proponujemy są bardzo atrakcyjne. Koszty utrzymania obiektu są bardzo duże. Musimy się z czegoś utrzymać – wyjaśnił Konrad Błachowicz.

Radni wyrazili jednogłośnie zgodę na wydłużenie terminu dzierżawy terenu. Chcą jednak, by obiekt stał się bardziej dostępny dla uczniów radomszczańskich szkół, by dyrektorzy szkół we współpracy z MPK i Wydziałem Edukacji zorganizowali dojazd do kompleksu przy ul. Kilińskiego. Inwestor przychylił się do tego wniosku i obiecał, że zapewni uczniom bezpłatny dostęp do obiektu w godzinach porannych. Zapisy te zostaną ujęte w umowie dzierżawy.

- Zwrócimy się do dyrektorów szkół z prośbą, by uczniowie korzystali z tych boisk – stwierdził prezydent, Jarosław Ferenc.

Radni zaapelowali również o utworzenie w pobliżu obiektów dodatkowych miejsc parkingowych.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko rada miasta sesja dzierżawa boiska kilińskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE